Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. júl. 2020Milslav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.06.2019 12:38 Zaujímavosti
Nechcite byť za každú cenu IN, takto budete šťastnejší
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.06.2019 12:38 Zaujímavosti

Nechcite byť za každú cenu IN, takto budete šťastnejšíVerní by sme mali byť za každých okolností predovšetkým sami sebe, nie nezmyselným "trendom" masovej kultúry.


Nejeden z nás by zrejme povedal, že aktuálne žijeme v dobe povrchnosti. Máme pocit, že všetko sa deje akoby len tak „na oko“. Kam sa podela úprimnosť? Každý chce pred zrakom „sveta“ vyzerať ako bezchybný a dokonalý, rešpektujúci najnovšie vízie a trendy doby, ale robí nás to šťastnými? Vo väčšine prípadov nie. Preto by sme sa na to mali „vykašľať“ a vrátiť sa k sebe.

 

„Sociálny“ život na sociálnych sieťach

Nie ste na Facebooku? Ako by ste ani neboli. Doslova takto to dnes vyzerá. Ak pri kávičke na letnej terase neskrolujete svoju virtuálnu nástenku, tak si už pomaly pripadáte ako čudák. Stop! Položte telefón, zaklapnite notebook a namiesto virtuálneho sa venujte reálnemu. Vnímajte tváre skutočných ľudí v uliciach a dýchajte vzduch mimo klimatizovaných interiérov. Stretávajte sa s ľuďmi tak, ako kedysi. Tvárou v tvár.

 

 

Nepotláčajte svoju prirodzenosť

Nezaujímate sa o nejaké Game of Thrones, ale okolo seba o ničom inom nepočúvate? Absolútne sa tým netrápte. Ak si doma po večeroch radšej zapnete Pata a Mata z VHS-ky alebo prečítate knihu, je to len a len o vás, váš spôsob relaxu a psychohygieny. Nikto nemá právo hodnotiť vás podľa toho, čo a ako robíte. Aj keď možno nie ste „trendoví“, nikdy by ste nemali ísť sami proti sebe a hrnúť sa do vecí, ktoré vám skrátka nie sú prirodzené.

 

Peniaze nie sú všetko

Ľudia sú dnes ochotní obetovať takmer celý svoj čas preto, aby mali „tučné“ konto. Neraz sú schopní vzdať sa aj svojej čestnosti a dôstojnosti, aby mali ešte viac. Ale načo? Načo sú nám peniaze, keď si ich nemáme kedy a s kým užiť? Samozrejme, pokryť si základné výdavky je nutnosťou, no je naozaj potrebné obetovať všetko pre „dobrý pocit“ z toho, čo máme na účte? Viaceré štúdie potvrdili, že ľudia, ktorí možno nemajú stopercentnú istotu finančnej budúcnosti sú oveľa šťastnejší.  Dokážu totiž vnímať aj tie najjednoduchšie veci a na materiálne nelipnú.

 

 

Dokonalosť neexistuje

Napriek tomu, že sa nás médiá, internet a vlastne celý svet snažia presvedčiť o opaku, dokonalosť nie je skutočná, ide o abstraktný pojem. Respektíve, ide o pojem tak subjektívny, že nie je možné ho nijakým spôsobom zovšeobecniť. Nemá rovné, dlhé, blond vlasy, 90-60-90 a plné pery ani výšku 190 centimetrov a biceps ako The Rock. Takže pokiaľ sa vám podarí pochopiť túto myšlienku a dokážete sa prijať tak, ako ste – dokonalí sami pre seba, bude sa vám žiť oveľa ľahšie. Lebo krásna je inakosť, nie šablóna.

 

Čierna ovca?

Rodičia si priali, aby bol zo mňa úspešný advokát, ale ja som sa našiel v dobrovoľníctve. Síce som ešte nebol v Dubaji v päťhviezdičkovom hoteli, ale cítim sa šťastný a možno aj šťastnejší, ako keby som tam bol. Zrejme by sme si všetci mali uvedomiť jedno. Na tomto svete sme sami za seba. Budujeme si vlastný život, ktorý žijeme len my, nie naši rodičia, kolegovia ani priatelia. Robte to, čo vás napĺňa, nie to, čo sa od vás očakáva. Lebo v tom tkvie skutočné tajomstvo úspechu.

 

 reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  Pixabay/Unsplash/Pexels/FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok