Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. aug. 2020Darina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
07.10.2010 07:17 Zaujímavosti
Nemecká študovňa ŠVK chce umocniť spoluprácu so školami
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.10.2010 07:17 Zaujímavosti

Nemecká študovňa ŠVK chce umocniť spoluprácu so školami
V Nemeckej študovni banskobystrickej Štátnej vedeckej knižnice (ŠVK) pracovali posledné roky najmä na skvalitnení knižnično-informačných služieb či analýze fondu študovne. "Vyradili sme zastaranú literatúru a začali sme s budovaním voľne prístupného informačného fondu," povedala na dnešnej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici konzultantka študovne Katarína Šmelková. Konferencia sa uskutočnila pri príležitosti 15. výročia založenia študovne.
Ako Šmelková pokračovala, fond je zameraný na štyri hlavné okruhy. Ide o nemecký jazyk, nemeckú literatúru, dejiny a nemeckú kultúru. Toto zameranie vyplynulo z analýzy potrieb používateľov. Okrem tlačených dokumentov má študovňa tiež elektronické dokumenty. Je tu možné nájsť i literatúru potrebnú pre didaktiku nemeckého jazyka. Fond študovne má asi 4603 knižničných jednotiek. "Ročne našu študovňu navštívi okolo 4000 používateľov," dodala.
Nemecká študovňa bola zriadená na základe dohody o spolupráci medzi Goethe Institutom v Mníchove a ŠVK v roku 1994. Šmelková pokračovala, že v roku 2007 sa im podarilo obhájiť služby a získali certifikát kvality, ktorý ich oprávňoval na ďalšiu spoluprácu s inštitútom. Na dnešnej slávnostnej akadémii riaditeľka knižnice Oľga Lauková a riaditeľ inštitútu v Bratislave Wolfgang Franz podpíšu zmluvu na ďalšie dvojročné obdobie. "Znamená to pre nás podporu pri nákupe dôležitej odbornej literatúry, ktorú dostávame priamo z Nemecka," povedala Šmelková. "Takisto to pre nás znamená podporu pri organizovaní rôznych kultúrnych podujatí."
Konzultantka študovne poznamenala, že do budúcna chcú umocniť spoluprácu so vzdelávacími inštitúciami rôznych typov, a teda so základnými, strednými a vysokými školami. Dôvodom je, že študenti a školy sú ich hlavnými používateľmi. Pre deti zo základných škôl, na ktorých sa vyučuje nemecký jazyk, usporadúvajú tiež rôzne kreatívne hodiny.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok