Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vlajky EÚ v Bruseli.
Vlajky EÚ v Bruseli.
11.12.2020 15:41 Ekonomika
ŠOKUJÚCE: Nemecko vyhodnotilo straty Európskej únie z protiruských sankcií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.12.2020 15:41 Ekonomika

ŠOKUJÚCE: Nemecko vyhodnotilo straty Európskej únie z protiruských sankciíBERLÍN - Nemecko a Európska únia každoročne prichádzajú o miliardy eur kvôli reštriktívnym opatreniam voči Moskve, uviedol Gregor Berghausen, šéf Düsseldorfskej obchodnej a priemyselnej komory (CCI).


Ekonomický inštitút IFO v Mníchove predtým predstavil štúdiu na objednávku Düsseldorfskej obchodnej a priemyselnej komory, v ktorej odborníci skúmali dôsledky sankcií EÚ a USA, ako aj protiopatrenia Ruska pre ekonomiky Nemecka a Európy.

 

Štúdia, ktorej text má k dispozícii RIA Novosti, naznačuje, že zrušenie reštriktívnych opatrení EÚ voči Moskve by bolo pre nemecké spoločnosti, hlavne na východe Nemecka, nákladovo efektívnejšie. To je, ako sa uvádza v dokumente, spôsobené „intenzitou obchodných vzťahov“ medzi východným Nemeckom a Ruskom. Autori štúdie sa teda domnievajú, že zrušenie sankcií „by mohlo prispieť k zosúladeniu Východu s ekonomicky silnejším Západom“. Obzvlášť v Sasku sa obmedzenia dotkli viac ako 60 percent opýtaných obchodných spoločnosti.

 

 

„Nemecko podľa štúdie prichádza ročne o 5,4 miliardy eur, a to sa deje každý rok...Musím povedať, že je to veľa, na úrovne EÚ je to už 20 miliárd,“ uviedol Berghausen a dodal, že „len v samotnom regióne Dusseldorf to je 318 miliónov eur“ ročne.

 

Šéf obchodnej a priemyselnej komory dodal, že ekonomika je podriadená politickým rozhodnutiam ohľadom sankcií proti Moskve, ale „je potrebné zaoberať sa tým, čo to znamená pre obchod s Ruskom, čo je pre Düsseldorf veľmi dôležité“. Zdôraznil, že úzka spolupráca s partnermi v Moskve, vrátane 20-ročnej spolupráci prostredníctvom obchodných a priemyselných komôr, je „obzvlášť ovplyvnená“ reštriktívnymi opatreniami.

 

„Prakticky ročne stratíme týchto 318 miliónov," zdôraznil Berghausen.

 

 

Vzťahy medzi Moskvou a Západom sa zhoršili v dôsledku situácie na Ukrajine a okolo Krymu, ktorý sa po referende na polostrove opäť spojil s Ruskom. Moskva bola obvinená zo zasahovania a boli na ňu uvalené sankcie, Rusko zaviedlo odvetné sankcie a nastavilo kurz zámeny dovozu.

 

Ruské orgány tiež opakovane poznamenávali, že hovoriť s Moskvou v jazyku sankcií je kontraproduktívne. Rusko opakovane zdôrazňovalo, že sa nezúčastňuje na konflikte na Ukrajine a nie je predmetom minských dohôd o urovnaní.

 reklama


Zdroj: RIA.ru/Netky N.R

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok