Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ivo Nesrovnal
Ivo Nesrovnal
16.06.2018 09:49 Domov
Nesrovnal: Od posilnenia prímestských vlakov si veľa sľubujeme
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.06.2018 09:49 Domov

Nesrovnal: Od posilnenia prímestských vlakov si veľa sľubujemeBRATISLAVA - Nové vlakové spojenia medzi Bratislavou a Trnavou i Bratislavou a Sencom umožnia cestujúcim príjemnejšie a rýchlejšie sa dostať do cieľa a zároveň odľahčia bratislavské cesty. Je o tom presvedčený primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.


"Najlepšou motiváciou využívať takýto vlak je vyskúšať ho, dostať sa s ním za necelých 20 minút zo Senca do bratislavského Nového Mesta a počas plynulej jazdy vidieť z okna kolóny áut na diaľnici a vstupe do Bratislavy," pridal svoju osobnú skúsenosť v  diskusii Hlavné mesto spravodajskej televízie Tablet.TV.

 

"Toto je reálny výsledok našich rokovaní s vládou a prijatých opatrení zo zasadnutia kabinetu, ktorý sa v decembri 2017 venoval potrebám Bratislavy," upozornil. Za dôležité považuje nielen pridanie nových 56 vlakových spojení, ktoré možno využívať v rámci integrovanej dopravy, ale aj zapojenie tratí na území samotného mesta. "Bude sa jazdiť aj medzi stanicami v Petržalke a Novom Meste, po šiestich rokoch bude vlak premávať cez Prístavný most," pripomenul.

 

Priznal, že od nových vlakových možností si mesto i on sám veľa sľubuje. "Celodenný 30-minútový interval spojov je výraznou pomocou, v celkovej kapacite pridaných spojov ide o 17.000 miest pre cestujúcich," uviedol. Pripomenul, že mesto zareagovalo na pridanie vlakových spojov aj zmenami v premávke MHD. "Prispôsobili sme ich linky grafikonu vlakov, aby cestujúci mali možnosť plynule prestúpiť na MHD, a, naopak, z MHD plynule prestupovať na vlak," uviedol.

 

V diskusii Tablet.TV hovoril aj o posilnení bezpečnostných opatrení po tragickej udalosti, ktorá sa stala na Obchodnej ulici koncom mája. "Spolu s ministerstvom vnútra, policajným prezídiom štátnou i mestskou políciou sme sa dohodli na opatreniach, ktoré prinesú viac policajtov v uliciach, zvýšenie dohľadu a prevencie," uviedol. S predstaviteľmi polície budú situáciu vyhodnocovať i prostredníctvom operatívnych stretnutí. "Naše úsilie jednoznačne smeruje k tomu, aby Bratislava zostala bezpečným a tolerantným mestom," zdôraznil.

 

Poukázal zároveň, že ohavný čin, ktorý sa koncom mája stal, patrí medzi zriedkavé udalosti. "Policajné štatistiky hovoria o znižovaní počtu trestných činov na území Bratislavy, to, čo sa stalo je viac-menej výnimočné a otvára aj širšiu diskusiu o tom, aké prostredie formovalo páchateľa, ktorý sa brutálneho útoku dopustil," skonštatoval. Zdôraznil i význam, ktorý mesto prikladá téme bezpečnosti v rámci svojich kompetencií. "Zjednotili sme kamerový systém na území mesta, modernizujeme materiálno-technické vybavenie mestskej polície, zvyšujme finančný príspevok na prevádzku, ale aj ohodnotenie príslušníkov mestskej polície," dodal.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok