Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. máj. 2022Viola
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.07.2021 07:47 Zaujímavosti
Neuveriteľná reakcia ženy, ktorá prežila tornádo!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.07.2021 07:47 Zaujímavosti

Neuveriteľná reakcia ženy, ktorá prežila tornádo!Človek nemá inú možnosť, ako naučiť sa existovať s vedomím, že sú isté záležitosti, ktoré, akokoľvek by chcel, nemá moc ovplyvniť.


Je ťažké zobúdzať sa s myšlienkou, že aj najprecíznejšie vyskladaný plán sa môže kedykoľvek zrútiť. Kým je to však len pomyslenie, dá sa vravieť o šťastí. 

 

Čosi iné je hľadieť zblízka na tragédiu a nemôcť robiť nič. Iba ak zhlboka dýchať. Iba ak veriť, že aj najhoršie sa raz skončí. Iba ak obrátiť sa k Bohu a povedať...

 

Mama to vedela
Pre Ameriku nie je zvláštne potýkať sa s tornádom. Prudko zasahuje, oberá o príbytky a zanecháva po sebe spúšť, ktorá sa slovami len ťažko opíše.


Ani Alabamu neobišla v minulosti smršť. Prebýva tam istá žena, ktorá má od detstva vštepené čosi nesmierne dôležité. Opakovala jej to matka, a ona si to uchovala a sama na základe daného koná.

 


„Čokoľvek sa stane, ďakuj Bohu. Je jedno, čo to bude. Ťažká skúška? Ďakuj Bohu. Prídeš o všetko hmotné? Aj tak Mu ďakuj," učila ju matka. Chcela poukázať na to, že nič nie je väčšie ako Boh, a keď sa na Neho sústredí, z čiernej sa stane biela.

 

Mohlo by vás zaujímať: Udalosť, ktorá vo väzení nemá obdobu

 

Nikdy nezabudne
Na prenesenie myšlienky do praxe mala žena, nanešťastie, príležitosť. Tornádo opäť zabúchalo a jeho pôsobenie sa nedá zabudnúť.

 

„Robím to, čo viem. Ďakujem Bohu. Stratila som sedem členov rodiny. Ale ja ďakujem Bohu. Celý dom sa zrútil. Ale ja ďakujem Bohu. Na ulici, na ktorej bývam, zahynulo dokopy 15 ľudí. Aj tak mienim ďakovať Bohu," povedala žena a neubránila sa plaču.

 

 

Uvedomuje si, že bolesť je veľká, aj rana ostane dlho otvorená. Je samozrejmé, že na to, čo bolo a nebude, sa nedá pozrieť s úsmevom. Je potrebné všetko odznovu vybudovať, nádejať sa v lepší zajtrajšok a postupne sa spamätávať.

 

„Ďakujem Bohu za búrky. Za to, že nás uzdravuje a dáva nám na zotavenie čas. Ďakujem, že v ňom nachádzame nevysvetliteľnú radosť. Nikdy nebudem môcť zabudnúť, čo všetko pre mňa učinil. Naozaj nikdy nezabudnem. Prežila som, uzdravil ma. Ďakujem ti, Bože," opäť zdôrazňuje žena.


Nepochopiteľné
Jej reakcia sa môže pre zdravý rozum javiť ako nepochopiteľná. Postoj, ktorý je jej vlastný, však neodzrkadľuje ľahostajnosť voči katastrofe, a už vôbec neznačí emocionálnu prázdnotu.

 

Na prvý pohľad nelogická vďačnosť vyjadruje závislosť na Stvoriteľovi. Nie všetko, čo Boh rozhodne, je ľahko stráviteľné, to iste. Niekedy sa dokonca zdá, že aj On sa otočil chrbtom, zanevrel a jeho láska vyprchala.

 

 

Ten, čo vládne nad svetom, ale vždy stojí po pravici a žena, ktorá dostala dar v podobe záchrany počas tornáda, jednoducho pozná pravdu.

 

Vie, že život s Bohom, nech by v ňom bolo koľkokoľvek bolesti, je lepší a znesiteľnejší ako bytie bez neho. Navyše vždy sa dá spoľahnúť na to, čo už kedysi dávno zhrnul výstižne apoštol Pavol, keď napísal: „Tým, ktorí jeho milujú, on všetko zlé vypôsobí na dobré."

 

Prečítajte si tiež: Silný príbeh ženy, ktorá podstúpila už 22 operácii po tom, čo ju manžel postrelil rovno do tvárereklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok