BratislavaBratislava 19°
Archívna foto Zdena Cháru a jeho spoluhráča
15.04.2022 08:10 Šport
NHL: Chára dosiahol prvý gól v sezóne, Pittsburgh a Tampa s istotou v play off

NEW YORK – - Zdeno Chára zaznamenal svoj prvý gól v prebiehajúcej sezóne NHL. Slovenský obranca skóroval 68 sekúnd pred koncom duelu na ľade Pittsburghu, v ktorom jeho New York Islanders prehral 3:6. Bodoval aj Erik Černák, ktorý prispel asistenciou k triumfu Tampy Bay nad Anaheimom 4:3 po predĺžení. Tampa si rovnako ako Pittsburgh zabezpečila postup do play off.

Chára znižoval na 3:5

Štyridsaťpäťročný Chára v čase 58:52 znížil manko Islanders na 3:5, keď sa po vyhratom buly presadil prudkou strelou od mantinelu ponad rameno brankára Tristana Jarryho. „Konečne to tam padlo. V tejto sezóne som mal už na gól dosť príležitostí, niekedy to skončilo na žŕdke. Nebudem klamať, streliť gól v NHL je vždy fajn, no dúfam, že ten môj ďalší nám pomôže vyhrať zápas," povedal pre zámorské médiá Chára.

Tampa si zaručila účasť v play off

Dvojnásobný obhajca titulu Tampa nebude chýbať v play off ôsmykrát z uplynulých deviatich sezón. Môže sa stať prvým tímom s víťazným hetrikom v Stanleyho pohári od štvorročného kraľovania Islanders v období 1980 až 1983. Tampa pritom bola v súboji s Anaheimom blízko k prehre, ale Nikita Kučerov vyrovnal 12,3 sekundy pred koncom tretej tretiny na 3:3 a Anthony Cirelli v predĺžení rozhodol.

Černák bol na začiatku akcie, po ktorej Alex Killorn v 17. minúte zvýšil náskok domácich na 2:0. Celkovo odohral 19:50 min s mínusovým bodom a piatimi bodyčekmi. V sezóne má za 47 duelov na konte 9 bodov (1+8).

Toronto si poradilo s Capitals, Fehérváry si pripísal dve mínusky

Toronto si doma poradilo s Washingtonom 7:3, po dva góly si pripísali William Nylander, Michael Bunting a Iľja Michejev. Auston Matthews mal dve asistencie a dostal sa na 101 bodov (58+43) v tejto sezóne. Cez stobodovú hranicu sa prehupol ako tretí hráč klubovej histórie. Slovenský obranca Martin Fehérváry strávil v drese Capitals na ľade 20:18 min s dvoma mínusovými bodmi, jednou strelou a piatimi "hitmi".

Zdroj: Tasr, Netky, Oliver Petho