BratislavaBratislava 10°
Corey Perry (vľavo)
04.01.2020 10:01 Šport
NHL: VIDEO Perryho vyšiel likvidačný zákrok poriadne draho

NEW YORK - Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL exemplárne potrestalo hokejistu Coreyho Perryho za zákrok na Ryana Ellisa v novoročnom zápase Winter Classic.

Útočník Dallasu Stars si za faul lakťom nezahrá päť duelov. Počas absencie príde aj o plat vo výške 40.322 dolárov, peniaze poputujú do fondu na pomoc hráčom.

Perry "zostrelil" obrancu Nashvillu už v úvode prvej tretiny. Za faul si vyslúžil trest na päť minút plus do konca zápasu, Ellis sa už do hry nevrátil. Stars v následnom oslabení dvakrát inksaovali, no napokon zvíťazili 4:2. O jeden gól sa postaral aj slovenský obranca Andrej Sekera.

Zdroj: TASR, YouTube/netky Katarína Štefunková