Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
21. sep. 2020Matúš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Výrobné podniky, ktoré niekoľko mesiacov nič nevyrábajú. Ďalej už nasleduje len krach.
Výrobné podniky, ktoré niekoľko mesiacov nič nevyrábajú. Ďalej už nasleduje len krach.
26.03.2020 17:05 Ekonomika
Nie je možné, aby sa hospodárstvo krajiny zastavilo na niekoľko mesiacov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.03.2020 17:05 Ekonomika

Nie je možné, aby sa hospodárstvo krajiny zastavilo na niekoľko mesiacovBRATISLAVA - Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) vyzvala vládu na čo najrýchlejšie prijatie plánu potrebných opatrení, ktoré zabezpečia obnovenie ekonomického života krajiny.


Soc. zariadenia

Podnikatelia totiž očakávajú, že ak počas niekoľkých týždňov dôjde k spomaleniu šírenia ochorenia COVID-19, otvoria sa školy, obchody a dôjde k opätovnému obnoveniu služieb a výroby. 

 

Výhody pre podnikateľov 

Za najdôležitejšie opatrenia členovia PAS považujú dočasné zrušenie platby sociálnych a zdravotných odvodov živnostníkov a iných samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) za marec, apríl a máj, oslobodenie výplaty zamestnancov postihnutých podnikov od sociálnych a zdravotných odvodov a dane z príjmu a tiež odklad splátok úverov či lízingov, za ktoré by ich klienti neboli trestaní zápisom v úverovom registri a úrokom či zvýšenými doplatkami.

 

 

Vyjadrenie aliancie

"Podnikatelia si uvedomujú bezprecedentnú situáciu, ktorej čelíme v súčasnosti. Uvedomujú si potrebu chrániť najohrozenejšie skupiny obyvateľstva, a preto vyzývajú vládu na zavedenie potrebných protivírusových opatrení," uviedla PAS.

 

Ekonomika sa zastaviť nemôže 

PAS včak upozornila, že nie je možné, aby sa hospodársky život na viac mesiacov úplne zastavil, keďže by to malo devastačné následky na samotné hospodárstvo.

 

 

Pozor na zavádzanie opatrení 

Aliancia ocenila razantný nástup vlády a prijatie nových opatrení smerujúcich k zmierneniu škôd, no vyzvala na rýchle a premyslené kroky tak, aby opatrenia chrániace pred novým koronavírusom nespôsobili vyššie škody ako prebiehajúca pandémia. "Civilizovaná spoločnosť môže fungovať len, ak ľudia pracujú," zdôraznil výkonný riaditeľ PAS Peter Serina .

 

 

Ako to vidia podnikatelia?

Podľa prieskumu PAS medzi podnikateľmi súčasné obmedzenia v trvaní mesiaca existenčne ohrozia 53,7 % podnikateľov. Ak by trvali dva mesiace, 94,6 % podnikateľov si myslí, že to bude znamenať zánik podnikania mnohých živnostníkov a firiem. "Názor, že vláda sa má zaručiť za úvery alebo lízingové nájmy pre malé a stredné podniky, vyjadrilo 82,9 % podnikateľov," dodala PAS.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok