Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. júl. 2020Milota
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
01.10.2010 11:52 Zaujímavosti
NKÚ začal kontrolovať vodohospodárov, riaditeľ SPV to víta
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.10.2010 11:52 Zaujímavosti

NKÚ začal kontrolovať vodohospodárov, riaditeľ SPV to víta
Rozsiahlu kontrolu, zameranú na hospodárenie s finančnými prostriedkami a majetkom štátu pri plnení protipovodňovej ochrany, začal dnes Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) v Slovenskom vodohospodárskom podniku, š. p., Banská Štiavnica (SVP). TASR o tom informoval hovorca podniku Ľuboš Krno.
      Počas viac ako dvoch mesiacov kontrolóri NKÚ preveria viacero investičných akcií protipovodňového charakteru, na ktoré boli vynaložené finančné prostriedky z európskych fondov od roku 2004. Kontrolná akcia bude prebiehať súbežne tak na podnikovom riaditeľstve SVP  v Banskej Štiavnici, ako aj vo všetkých jeho štyroch odštepných závodoch – v Bratislave, Piešťanoch, Banskej Bystrici a Košiciach.
      Generálny riaditeľ SVP Daniel Kvocera, ktorý je len krátko poverený vedením tohto štátneho podniku, kontrolu uvítal, pretože mu po jeho nedávnom nástupe do funkcie pomôže aspoň rýchlejšie odhaliť prípadné slabé stránky, ktoré bude musieť vyriešiť.
      SVP, š. p., je správcom vodných tokov a povodí na Slovensku. Zabezpečuje starostlivosť o vodné toky a o hmotný investičný majetok na nich vybudovaný, stará sa aj o kvantitu a kvalitu povrchových a podzemných vôd, ako aj o protipovodňovú ochranu a vytváranie plavebných podmienok. SVP má celoštátnu pôsobnosť so štyrmi odštepnými závodmi zriadenými na báze prirodzených povodí. Spravuje vodné toky v dĺžke 32.738 km, 287 vodných nádrží, 2811 km ochranných hrádzí a kanálovú sieť v dĺžke 1812 km. Celková plocha povodí je 49.015 km2.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok