Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. júl. 2020Cyril
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.05.2018 10:57 Domov
Noc múzeí a galérií sa bude viezť na vlne vlny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.05.2018 10:57 Domov

Noc múzeí a galérií sa bude viezť na vlne vlnyBRATISLAVA - Dvor remesiel, prácu múzejníka i výstavu Vlnenie ponúkne Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) počas sobotnej Noci múzeí a galérií. Nadšencov a obdivovateľov tradičného remesla privítajú jeho prevádzky v Bratislave na Obchodnej a v Košiciach na Mäsiarskej ulici.


TASR o podujatí informovala referentka marketingu a PR ÚĽUV-u Dana Sládeková.

 

„V Bratislave budú sprístupnené priestory Dvora remesiel, Galérie ÚĽUV a pre návštevníkov bude otvorená aj predajňa. Múzeum ľudovej umeleckej výroby odhalí verejnosti tajomstvá ošetrovania textilných predmetov z depozitára múzea," priblížila Sládeková. Návštevníci budú môcť podľa nej spoznať prácu múzejníka cez interaktívnu činnosť, pri ktorej si vyskúšajú spôsob nadobúdania predmetov do zbierok. Svoje brány otvorí aktuálna výstava V krajine remesiel a ponúkne aj komentovanú prehliadku s kurátorkou.

 

„V rámci predvádzania tradičných remesiel sa budú môcť zvedavci zoznámiť s kováčstvom, so spriadaním vlny a s maľovaním ornamentov na keramiku," doplnila Sládeková. ÚĽUV sa roku 2018 venuje vlne, zoznámenie s ňou ponúka aj počas Noci múzeí a galérií. Tvorivé dielne Poďme sa hrať s vlnou umožnia deťom i dospelým v Bratislave vyskúšať si plstenie a výrobkyňa Silvia Geringová predvedie spriadanie vlny.

 

„Na vlne vlny sa vezie aj ÚĽUV v Košiciach. Aktuálna výstava Vlnenie sa venuje tomuto unikátnemu prírodnému materiálu a jeho využitiu v rôznych oblastiach tradičných remesiel a domáckych výrob. S témou výstavy korešpondujú aktivity pripravené na Noc múzeí a galérií," pokračovala Sládeková, ktorá spomenula premietanie dokumentov o tradičných technikách výroby, ukážky spracovania vlny, zábavno-vzdelávacie aktivity pre deti, kvíz i tvorivé dielne Malý huncút a Plstenie. „Predajňa bude taktiež otvorená a poskytne príležitosť kúpiť si ľudové umelecké výrobky, ktoré vyšli spod rúk najlepších slovenských majstrov a remeselníkov," uzavrela.

 

Viac informácií o programe Noci múzeí a galérií v ÚĽUV-e je na stránke www.uluv.sk

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok