Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. máj. 2021Žofia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
V Bratislave budú jazdiť historické električky, autobusy a trolejbusy na špeciálnych linkách k múzeám a galériám.
V Bratislave budú jazdiť historické električky, autobusy a trolejbusy na špeciálnych linkách k múzeám a galériám.
16.05.2019 18:26 Kultúra
Noc múzeí a galérií v Bratislave prinesie zábavu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.05.2019 18:26 Kultúra

Noc múzeí a galérií v Bratislave prinesie zábavuBratislava– Počas sobotnej Noci múzeí a galérií bude najpestrejší program v Bratislave. Záujemcovia o históriu, zábavu i poučenie si môžu vybrať z ponúk vyše 50 zapojených inštitúcií.


Najmasovejší - viactisícový záujem býva tradične v Prírodovednom múzeu Slovenského národného múzea (SNM). Bude otvorené od 9.00 h do 23.30 h, keď si možno pozrieť všetky expozície a výstavy. Prírodovedné aktivity zo zoológie, mineralógie, paleontológie a astronómie sa začínajú od 15.00 h a odborné prednášky o hodinu neskôr.

 

Iný program majú ďalšie múzeá SNM: Historické na Bratislavskom hrade, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku v Devínskej Novej Vsi aj štyri múzeá na Žižkovej ulici: hudobné, archeologické, Múzeum kultúry karpatských Nemcov a Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku.

 

 

Aj v Slovenskej národnej galérii možno v predĺžených hodinách (10.00 h – 24.00 h) navštíviť všetky výstavy a expozície. Medzi nimi je nová obývačková knižnica s vyše 9000 knihami i poučno-zábavná interaktívna expozícia Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom vhodná pre celé rodiny. Od 16.00 h do polnoci sú k dispozícii organizované aktivity v rôznych priestoroch SNG.

 

Múzeum mesta Bratislavy (MMB) okrem vstupu do všetkých svojich desiatich múzeí sa do Noci múzeí zapája ďalšou časťou nového projektu Ako sa hrali naši. Ten bude od 13. hodiny v podobe happeningu na Primaciálnom námestí a nádvorí Starej radnice, kde sa bude hrať a cvičiť na 12 stanoviskách.

 

 

"Hlavný hosť a moderátorka Iveta Malachovská povie, ako sa ona hrávala. Budú príbehy piatich starých hračiek. Psychologička Marta Marošová pripomenie dôležitosť hier pre deti aj medzi generáciami v rodine a tiež povie niečo o správnej výchove. Bude netradičné divadlo o knihe aj hudba v podaní Spievankova a na záver zahrá skupina Funny Fellows," uviedla Beáta Husová z MMB.

 

Železničné múzeum Bratislava východ vypraví mimoriadny parný vlak ťahaný rušňom Mazutka, historické motorové vlaky, umožní jazdu na drezinách a prehliadku modulového koľajiska. Aj v Múzeu dopravy možno spoznať historické vozidlá: autá, lode a podľa riaditeľa múzea Ernesta Husku aj lokomotívu, v ktorej návštevníci ešte neboli.

 

Program v hlavnom meste a Bratislavskom kraji je dostupný vo vydanej brožúrke aj na internetových stránkach www.snm.sk, www.nocmuzei.sk

 

V meste a kraji je jednotná vstupenka za tri eurá, ktorú možno kúpiť v prvom navštívenom múzeu alebo galérii a platí na všetky ostatné. Deti do desiatich rokov majú vstup zdarma.

 

V Bratislave budú jazdiť historické električky, autobusy a trolejbusy na špeciálnych linkách k múzeám a galériám. Bratislavský samosprávny kraj a Železničná spoločnosť Slovensko sa do podujatia zapájajú posilnenou regionálnou dopravou do okresov Pezinok, Senec a Malacky, kde sú tiež podujatia 15. ročníka Noci múzeí a galérií.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: netkyPB/TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok