Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Kryptomeny
24. nov. 2020Emília
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Kryptomeny. Otvorte časovú os udalostí.
ilustračné foto
ilustračné foto
13.07.2018 19:15 Ekonomika
Nová smernica EÚ stanovuje prísnejšie pravidlá pre digitálne meny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.07.2018 19:15 Ekonomika

Nová smernica EÚ stanovuje prísnejšie pravidlá pre digitálne menyBRUSEL – V pondelok 9.júla vstúpila do platnosti piata smernica EÚ o praní špinavých peňazí. Tieto opatrenia stanovujú nový právny rámec pre európske finančné dozorné orgány na reguláciu digitálnych mien s cieľom ochrany proti praniu špinavých peňazí a financovania terorizmu.


Európska komisia vydala tlačovú správu, v ktorej informuje, že nové pravidlá stanovujú prísnejšie požiadavky na transparentnosť používania anonymných platieb prostredníctvom predplatených kariet a rovnako aj kryptobúrz. Hlavným cieľom tejto smernice je boj proti praniu špinavých peňazí a financovania terorizmu.

 

 

"Piata smernica proti praniu špinavých peňazí taktiež zvyšuje spoluprácu a výmenu informácií medzi finančnými kontrolórmi, vrátane Európskej centrálnej banky," uvádza sa v tlačovej správe Európskej komisie.

 

Komisia píše, že na to, aby sa zabezpečila náležitá ochrana pred možným nezákonným používaním digitálnych mien, by príslušné orgány mali mať možnosť sledovať, ako sa používajú.

 

"Na účely boja proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu by mali príslušné orgány prostredníctvom povinných subjektov sledovať používanie virtuálnych mien."

 

Na to, aby regulačné orgány mohli efektívne monitorovať digitálne meny, by mali byť schopné spojiť adresy krypto peňaženiek s ich vlastníkmi a vytvoriť mechanizmus na vlastné vykazovanie.

 

 

Podľa tejto smernice sa za digitálne peniaze nebudú považovať tzv. "lokálne meny", ktoré sa používajú len vo veľmi obmedzenom rozsahu (napríklad v mestách alebo regiónoch) alebo malým počtom používateľov. Európska komisia predložila zhrnutie novej smernice v osobitne uverejnenom informačnom lístku.

 

S nástupom novej smernice majú členské štáty 18 mesiacov na prijatie novej legislatívy do svojich vnútroštátnych právnych predpisov. Na podmienkach tejto smernice sa v apríli tohto roka dohodlo všetkých 28 členských štátov EÚ.reklama


Zdroj: netky TT

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok