Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Nepovolené protesty v Moskve
Nepovolené protesty v Moskve
05.08.2019 13:04 Zahraničie
Nová stratégia USA proti Rusku: Nepokoje v Moskve ako projekcia amerických analytických centier
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.08.2019 13:04 Zahraničie

Nová stratégia USA proti Rusku: Nepokoje v Moskve ako projekcia amerických analytických centierAmerický kanál CNN, podobne ako mnoho západných médií, komentoval nepovolené zhromaždenie v Moskve v sobotu 27. júla. Uprostred komentára je otázka: „Prispejú protesty v Moskve k posilneniu národného impulzu protestov a ako bude Kremeľ reagovať, ak k tomu dôjde“.


Metódy posilnenia „národného impulzu protestov“ v Rusku sú vypracované v USA skupinou vedúcich analytických centier. Sú medzi nimi také, ktoré sú blízke republikánskej strane - American Foreign Policy Council (AFPC), Potomac Institute (AEI), STRATFOR, Jamestown Foundation. Ruskom sa tiež zaoberajú aj analytické centrá blízke demokratom. Je to Center novej americkej bezpečnosti Center for a New American Security (CNAS) Brookingsov inštitút, Council on Foreign Relations.

 

CNAS bol založený v roku 2007 a hrá rovnakú úlohu ako Project for the New American Century, (PNAS) – zabezpečiť americkú expanziu a nadvládu nad celým svetom. S pomocou takýchto projektov liberáli riadia štátnu politiku krajín.

 

Od januára 2018 do januára 2019 viedla CNAS Viktória Nuland. Pod jej vedením desať expertov z Centra pre novú americkú bezpečnosť vypracovalo dokument s názvom Stratégia USA proti Rusku (U.S. Strategies to Counter Russia: A Commentary Series) – hromadná správa, v ktorej sa uvádza „koordinovanejšia stratégia USA účinná čeliť Rusku“. Správa bola zverejnená na webovej stránke CNAS v januári 2019.

 

Autori správy vychádzajú zo skutočnosti, že americké sankcie voči Rusku nedosiahli svoje ciele a navrhujú „zmeniť prístup k zdržiavaniu Ruskej federácie – aby politika USA voči Rusku vystúpila nad rámec sankcií. Spojené štáty by, samozrejme, nemali odmietnuť sankcie proti ruským oligarchom a korporáciám,“ uvádza správa, ale „politika Spojených štátov by sa mala v priebehu času zamerať na zničenie ruskej ekonomiky a federálneho rozpočtu, usilovať o oslabenie lojality ruských elít, k vláde a osobne k Vladimírovi Putinovi, ako aj o vzbudenie nespokojnosti Rusov vytvorením ekonomických problémov v krajine“.

 

Alternatívou ekonomickým sankciám je prístup k práci s ruskou mládežou, ktorá teraz vychádza na protesty v Moskve. Treba poznamenať, že Stratégia USA proti Rusku uverejnená na webovej stránke centra pre novú americkú bezpečnosť je iba stručný výťah z uzavretého vývoja, zaslaného špeciálnym službám, ministerstvu zahraničných vecí a americkému kongresu. Podrobnosti o spôsoboch a metódach politiky USA voči Rusku nad rámec sankcií v otvorenej verzii nie sú zverejnené. Ale protesty mládeže a opozičných síl v Moskve v priebehu posledných dní jasne ukazujú, odkiaľ sú riadené a kým financované.    reklama


Zdroj: TASS.ru/netky NR

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok