Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. júl. 2020Henrich
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
28.11.2012 08:41 Doprava
Nová železničná stanica vo Viedni zjednoduší dopravu aj z Bratislavy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.11.2012 08:41 Doprava

Nová železničná stanica vo Viedni zjednoduší dopravu aj z BratislavyNová železničná stanica vo Viedni zjednoduší dopravu aj z Bratislavy - Doprava Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.


Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) informuje, že od nedele 9. decembra 2012 bude čiastočne sprevádzkovaná úplne nová železničná stanica ÖBB Wien Hauptbahnhof/Wien Hbf (Viedeň hlavná stanica/Viedeň hl. st.), zatiaľ iba pre vlaky regionálnej a prímestskej dopravy. Z toho dôvodu bude zrušená provizórna železničná stanica Wien Südbahnhof (Ostbahn). Vlaky, ktoré doposiaľ vychádzali/končili na stanici Wien Südbahnhof (Ostbahn), budú presmerované na novú železničnú stanicu Wien Hauptbahnhof.
      Cestujúci zo železničnej stanice Bratislava – Petržalka uvítajú  zjednodušenie cestovania, za kratší čas a vyššie pohodlie, vďaka - možnosti priameho cestovania cez Wien Hbf na Wien Meidling (a ďalej) pre cestujúcich prichádzajúcich do Viedne cez Brück/Leitha (tzv. trať Ostbahn, aj zo stanice  Bratislava - Petržalka), - možnosti prestupu na linky metra U1 na žst. Wien Hbf a U6 na žst. Wien Meidling, resp. vlaky S-Bahn. (U6 premáva priamo i na žst. Wien Westbahnhof/iba 4 zastávky),  - možnosti priameho prestupu, resp. skrátenie peších presunov na mestské rýchlovlaky S-Bahn a linky viedenskej mestskej dopravy. 
Podstatne sa skráti čas cestovania predovšetkým do južnej a západnej časti Viedne, s menším počtom prestupov, resp. bez dlhých peších presunov po ulici. Skrátia sa jazdné časy vlakov z Bratislavy hlavnej stanice cez  Marchegg do Viedne.     
Medzi Bratislavou a Viedňou denne jazdí 72 priamych vlakov. Z Bratislavy - Petržalky sa iba s jedným prestupom cestujúci dostanú do významných miest Európy- do Mníchova, Linzu, Salzburgu, Grazu, Klagenfurtu, Villachu a ďalších. (prestup na žst. Wien Meidling na vlaky RJ, IC, EC).

      Všetky zmeny a ďalšie informácie v rámci uzla a okolia Viedne sú spracované a znázornené v brožúre ÖBB, ktorá je zverejnená na:  http://www.hauptbahnhof wien.at/de/Projekte/Bahnhof/Teilinbetriebnahme_Hauptbahnhof/__Downloa ds/Fahrgastinfo.pdf 


      Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získajú cestujúci na čísle Kontaktného centra 18 188, pri volaniach zo zahraničia +421 2448 58 188, ktoré má nepretržitú prevádzku, v zákazníckych centrách ZSSK, v osobných pokladniciach ZSSK, na emailovej adrese: info@slovakrail.sk alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk. 

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok