Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
zdová politika bývalého riaditeľa VÚSCH odmeňovala vyvolených, tvrdí nové vedenie ústavu
zdová politika bývalého riaditeľa VÚSCH odmeňovala vyvolených, tvrdí nové vedenie ústavu
12.02.2021 10:45 Domov
Nové vedenie VÚSCH obviňuje Sabola z netransparentného odmeňovania vyvolených zamestnancov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.02.2021 10:45 Domov

Nové vedenie VÚSCH obviňuje Sabola z netransparentného odmeňovania vyvolených zamestnancov



KOŠICE - Nové vedenie Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. (VÚSCH) obvinilo bývalého riaditeľ Františka Sabola, že finančne odmeňoval iba vyvolených zamestnancov.


S takýmito tvrdeniami prišlo novovymenované predstavenstvo ústavu. Svedčiť o tom majú nenárokovateľné zložky mzdy, ktoré bývalý riaditeľ a predseda predstavenstva František Sabol osobne prideľoval.

 

Nespravodlivé prerozdeľovanie odmien

Príplatky pritom nemali dostávať primári a ani prednostovia na jednotlivých oddeleniach. Výška odmien pritom nebola prehodnocovaná a písomne zdôvodňovaná.

 

 

U porovnateľných kategórií lekárov našli rozdiely v dohodnutej mzde v rozmedzí 34 až 59 percent, čo podľa členov predstavenstva navodzuje dojem diskriminácie.

 

Prečítajte si tiež: Minister Krajčí robil čistky na kardiológii v Košiciach. Odborníka vymenil za priemyselného manažéra

 

Vedenie spochybnilo exšéfa VÚSCH
Vyše 300 pacientov z východného Slovenska, ktorí boli v roku 2019 operovaní v Bratislave, vyvracia podľa nového vedenia aj mýtus o VÚSCH ako garantovi dostupnej zdravotníckej regionálnej istoty pre východniarov, ktorí majú srdcovocievne problémy.

 

 

„Táto skutočnosť výrazne spochybňuje informácie bývalého riaditeľa o vysokošpecializovanom zdravotníckom pracovisku schopnom popasovať sa s náročnými medicínskymi zákrokmi. Dokumentuje to aj fakt, že viacero náročnejších zdravotníckych výkonov sa v roku 2019 realizovalo iba v Národnom ústave srdcových chorôb v Bratislave,“ doplnili členovia predstavenstva.

 

Sabola odvolal minister bez uvedenia dôvodu
Minister zdravotníctva Marek Krajčí odvolal riaditeľa VÚSCH Františka Sabola začiatkom februára. „Dnes ma pán minister odvolal, osobne som bol v Bratislave. Dôvody som nepočul žiadne. Bolo to veľmi krátke, strohé,“ povedal Sabol ešte minulý týždeň po stretnutí s ministrom. 

 

Minister po odvolaní Sabola, okamžite vymenoval nové vedenie, ktoré inštitúciu povedie do ukončenia transparentného výberového konania.

 

Dočasným predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom VÚSCH sa stal Anton Jura, ktorý je skúseným manažérom s dlhoročnou praxou v riadení prevažne priemyselných spoločností.

 

 

Podpredsedom predstavenstva sa stal Martin Studenčan a členom predstavenstva Štefan Lukačin.

 

Krajčího krok zdvihol ľudí zo stoličiek

Odvolanie Sabola z funkcie po 17 rokoch pobúrilo nie len zamestnancov, ale aj samotné vedenie mesta. Podporu mu vyjadrila aj Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. 

 

Dekan Lekárskej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach Daniel Pella zdôraznil, že VÚSCH je známy aj tým, že zabezpečil pre študentov nielen atraktívnu ale aj vysokokvalitnú výučbu.

 

Podporu profesorovi Sabolovi prišiel vyjadriť aj emeritný prednosta Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny VÚSCH Pavol Tőrők a zástupkyňa odborov v kardioústave Bibiána Kafková.



 



reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  VÚSCH.sk



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok