Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. júl. 2020Nina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
27.10.2010 07:18 Ekonomika
O energetike bude možné diskutovať s MHV na www.dialogoenergetike.sk
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.10.2010 07:18 Ekonomika

O energetike bude možné diskutovať s MHV na www.dialogoenergetike.sk
Cieľom rezortu je podľa šéfa Ministerstva hospodárstva a výstavby (MHV) SR Juraja Miškova koncepčne nesmerovať slovenskú energetiku do budúcnosti tak, aby bezprostredne spĺňala všetky náročné kritériá modernej a efektívnej koncepcie štátu.
"Ako prvé ministerstvo na Slovensku spúšťame verejnú diskusiu nazvanú Dialóg o energetike, pre ktorú sme zriadili webovú stránku www.dialogonergetike.sk," informoval Miškov na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.
Podľa jeho informácií na uvedenej internetovej stránke bude od 27. októbra 2010 možné vstupovať do diskusie, pričom všetci návštevníci budú mať možnosť vyjadriť sa k 50 otázkam z oblasti energetiky na Slovensku, ktoré budú rozčlenené do troch okruhov. Jedným bude podpora obnoviteľných zdrojov energie a energetickej efektívnosti, druhým okruhom bude liberalizácia trhov s plynom a elektrinou, rozvoj energetickej infraštruktúry a energetická bezpečnosť a tretí sa bude venovať budúcnosti, inováciám a rozvoju v energetike.
Pre transparentnú diskusiu v tomto sektore sú podľa Miškova rovnako dôležití spotrebitelia, ako aj výrobcovia, prevádzkovatelia, dodávatelia, ale aj obchodníci. "Zaujíma nás, čo si myslia, aké sú ich názory, ich postoje a postrehy. Chceme počúvať, komunikovať a diskutovať. Chceme teda nájsť spoločné a zodpovedné riešenie pre optimálne fungujúci energetický trh na Slovensku," dodal Miškov.
MHV SR si od nového internetového portálu podľa slov generálneho riaditeľa sekcie energetiky Jána Petroviča sľubuje získanie názorov verejnosti najmä na to, aký energetický mix by bol pre SR vhodný, či už z hľadiska plnenia cieľov, ktoré už Slovensko má v oblasti energetiky, alebo aj z hľadiska Programového vyhlásenia vlády SR.
"Ďalšie okruhy otázok na internetovom portáli budú smerované aj do oblasti nástrojov a podporných mechanizmov vo využívaní obnoviteľných zdrojov energie," konštatoval Petrovič.
"Veľmi dôležitou otázkou bude tiež energetická bezpečnosť, teda bezpečnosť dodávok elektriny, plynu alebo tepla. Otázky na webovej stránke sú smerované jednak k hodnoteniu stupňa energetickej bezpečnosti na Slovensku, ale aj k tomu, do akej miery sú verejnosť a priemysel schopní akceptovať zvyšovanie energetickej bezpečnosti, ktoré by malo dopad na zvyšovanie nákladov," spresnil.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok