Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
07.12.2017 06:00 Ekonomika
O grant na Zelené oázy možno žiadať už len pár dní
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.12.2017 06:00 Ekonomika

O grant na Zelené oázy možno žiadať už len pár dníBRATISLAVA – Už len niekoľko dní môžu neziskové organizácie, školy, centrá voľného času, komunitné centrá či mestá a obce žiadať o grant na vybudovanie a revitalizáciu verejných priestorov, ekologicky hodnotných lokalít a turistických trás v rámci grantového programu Zelené oázy.


Nadácia Ekopolis so spoločnosťou Slovnaft tento rok na projekty vyčlenili 56-tisíc eur. Uzávierka prijímania žiadostí o grant je 11. decembra. "Program Zelené oázy sa od svojho vzniku snaží reagovať na aktuálne výzvy v oblasti životného prostredia, a tak verný svojmu poslaniu sa v tomto ročníku prioritne zameriavame na realizáciu adaptačných opatrení ako reakciu na zmenu klímy,“ uviedol Milan Hronec, programový manažér Nadácie Ekopolis.

Medzi adaptačné opatrenia podľa Hronca patria projekty na zadržiavanie vody a podpora efektívnejšieho hospodárenia s vodou, rozširovanie zelených plôch, budovanie zelených striech alebo opatrenia na prevenciu a elimináciu následkov lokálnych povodní. „Mnohí ľudia majú originálne nápady, ako riešiť problémy s vodou vo svojom okolí a tých by sme chceli podporiť. Inšpiráciou pre žiadateľov môže byť aj existujúci katalóg adaptačných opatrení miest a obcí Bratislavského samosprávneho kraja,“ vyhlásil Hronec s tým, že zapojenie miestnych komunít a dobrovoľníkov do projektov je jedným z hlavných cieľov programu. Získané finančné prostriedky môžu byť použité na obstaranie materiálu na výsadbu a úpravy terénu, náradie a iné potreby, ktoré sú v súlade s environmentálnym zámerom projektu.

V minulom ročníku získalo grant v celkovej výške 56 000 eur 23 projektov. Osobitnú podporu mali projekty zamerané na vytvorenie alebo obnovenie verejných priestorov predovšetkým v mestách a na sídliskách, kde by deti mohli rozvíjať svoje športové a pohybové aktivity. Odborná komisia sa zhodla, že najzaujímavejším projektom 11. ročníka bol projekt Braille sa učí nielen z kníh. Spojená škola internátna pre žiakov so zrakovy?m postihnutím z Bratislavy upravila školskú záhradu pre potreby detí so zrakovy?m znevy?hodnením, vysadila záhony, bylinkovú špirálu a umiestnila popisné tabuľky pre nevidiacich.

Podrobné informácie o grantovom programe Zelené oázy, kritériá a prihlasovacie formuláre sú na stránkach www.oazy.sk, www.ekopolis.sk a www.slovnaftludom.sk.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok