Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
22.01.2018 11:18 Domov
O grant na Zelené oázy zabojuje vyše sto projektov, ktoré sú zamerané na revitalizáciu verejných priestorov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.01.2018 11:18 Domov

O grant na Zelené oázy zabojuje vyše sto projektov, ktoré sú zamerané na revitalizáciu verejných priestorovBRATISLAVA – Do 2. kola grantového programu Zelené oázy postupuje 102 projektov zameraných na vybudovanie a revitalizáciu verejných priestorov, ekologicky hodnotných lokalít a turistických trás.


Nadácia Ekopolis so spoločnosťou Slovnaft tento rok na projekty vyčlenili 56-tisíc eur, ktoré rozdelia medzi najlepšie projekty. Uzávierka prijímania žiadostí v 2. kole je 12. februára. Nadácia Ekopolis vyhlásila 12. ročník grantového programu Zelené oázy v októbri.

 

Do uzávierky 1. kola do 11. decembra 2017 doručili 182 žiadostí, z ktorých hodnotiaca porota vybrala 102 projektov postupujúcich do 2. kola. O grant sa môžu uchádzať neziskové organizácie, školy, centrá voľného času, komunitné centrá či mestá a obce. Tento rok sa program Zelené oázy prioritne zameriava na realizáciu adaptačných opatrení ako reakciu na zmenu klímy.

Medzi adaptačné opatrenia patria napríklad projekty na zadržiavanie vody a podpora efektívnejšieho hospodárenia s vodou, rozširovanie zelených plôch, budovanie zelených striech alebo opatrenia na prevenciu a elimináciu následkov lokálnych povodní.

 

Zapojenie sa miestnych komunít a dobrovoľníkov do projektov je jedným z hlavných cieľov programu. Získané finančné prostriedky môžu byť použité na obstaranie materiálu na výsadbu a úpravu terénu, náradie a iné potreby, ktoré sú v súlade s environmentálnym zámerom projektu.

V minulom ročníku rozdelili grant 56-tisíc eur medzi 23 projektov. Osobitnú podporu mali projekty zamerané na vytvorenie alebo obnovenie verejných priestorov predovšetkým v mestách a na sídliskách, kde by deti mohli rozvíjať svoje športové a pohybové aktivity.

 

Odborná komisia sa zhodla, že najzaujímavejším projektom 11. ročníka bol projekt Braille sa učí nielen z kníh. Spojená škola internátna pre žiakov so zrakovy?m postihnutím z Bratislavy upravila školskú záhradu pre potreby detí so zrakovy?m znevy?hodnením, vysadila záhony, bylinkovú špirálu a umiestnila popisné tabuľky pre nevidiacich.

 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok