Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
12.10.2021 06:01 Zaujímavosti
O tom, ako Boh upiekol perníkový koláč
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.10.2021 06:01 Zaujímavosti

O tom, ako Boh upiekol perníkový koláčPre Riu sa víkend začal celkom vydarene. I ju samu to prekvapilo, akosi nič výnimočné neočakávala.


Navštívila isté kresťanské stretnutie, rečnila so známymi i menej známymi, odpočinula si a nadobudla vynovený pohľad na záležitosti, čo jej kradli spánok. Z onej udalosti si navyše odniesla aj spomienku na lahodnú sladkosť, po obede sa totiž ako dezert podával perníkový koláč a jej pripadal ako lahôdka.

 

Prečítajte si tiež: Srdcervúca prosba trpiaceho chlapčeka, ktorú adresoval Bohu

 

Po víkende


Ako to už býva, skončila sa nedeľa, prikotúľal sa pondelok a nikoho nenechal na pochybách, že starosti na seba určite nezabudnú upozorniť. Ria študovala, ešte ju nemátala pracovná povinnosť, ale i tak mala znepokojenia plnú myseľ. Trápila ju zlá finančná situácia a premýšľala, kde by si zadovážila potrebné peniaze na všetko, čo k štúdiu nevyhnutne potrebovala.

 


Kedykoľvek ju najviac zmáhala otázka, čo bude robiť a ako celú šlamastiku vyrieši, v nose zacítila omamnú vôňu perníkového koláča. Spomínala si na jeho chuť a na všetko, čo symbolizoval. Veď ho nejedla len tak hocikde, ale na mieste, kde sa vravelo o Bohu a viera rástla.

 

Možno vás zaujme: Do manželstva sa traja nezmestia

 

Návšteva


Uprostred týždňa, bola práve streda, do školy prišiel akýsi záhadný muž. Predstavil sa celej skupine, ale Ria si meno nepamätala. Vedela len toľko, že ju vyzval, aby podišla dopredu a do ruky jej vtisol obálku. Svoje počínanie vysvetlil tak, že vraj ho do školy doviedol nápad, že sa riaditeľa popýta a zistí, kto zo študentov je natoľko usilovný, že by si zaslúžil i finančné ohodnotenie. A, áno, česť dopadla na Riu, ona bola obdarovaná a Boh jej preukázal veľkorysosť. Trápiť sa bolo zbytočné, uvedomila si a s vďačnosťou sa po skončení vyučovania ponáhľala na autobusovú zastávku.

 

 

Taška


Ria ale dostala ešte jedno objatie od Boha, ktorým jej vyznal lásku. Jedna staršia žena, s ktorou často prichádzala do kontaktu, ju z ničoho nič chytila za ruku a vložila jej medzi prsty igelitovú tašku. „Napiekla som ti perníkový koláč, nech ti chutí," zaželala žena a Ria takmer stratila reč. Neuveriteľné! Nielenže Boh zariadil, aby jej nechýbalo nič materiálne, ešte ju aj potešil pochúťkou, ktorá ju počas víkendu zaujala. Keď má teda nejaký problém, s ktorým sa nevie pohnúť ani naľavo, ani napravo, pripomenie si zážitok spred niekoľkých rokov. Ako pre ňu sám Stvoriteľ napiekol maškrtu.

 

 

 reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok