Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. aug. 2022Leonard
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Martin Macko na súde
Martin Macko na súde
04.07.2022 15:01 Domov
O vine syna známeho generála bude opäť rozhodovať súd
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.07.2022 15:01 Domov

O vine syna známeho generála bude opäť rozhodovať súdBRATISLAVA - Senát Najvyššieho súdu SR tak vyhovel obvinenému i požiadavkám Ministerstva spravodlivosti.


Polícia zadržala Martina Macka, syna mediálne známeho generála vo výslužbe Pavla Macka, v kauze fekálnych útokov na ženy v novembri 2015. Po zadržaní sa ku svojim skutkom priznal, neskôr ale priznanie odvolal. Podľa vlastných slov sa doznal pod nátlakom a pod vplyvom omamnej látky. Ovtedy sa z prípadu stala sága na pokračovanie. 

 

Sudca prvostupňového súdu v prvom rozsudku z februára 2017 kritizoval postup policajtov aj prokurátora a Martina Macka oslobodil. Iný sudca Okresného súdu Bratislava IV uznal ale Macka za vinného, a to už v novembri toho istého roku. Súd mu vtedy uložil trest vo výške ôsmich mesiacov vo väzení  s odkladom na skúšobnú dobu 14 mesiacov. Taktiež nariadil mladému mužovi ochrannú liečbu. 

 

„Toto je nielen že porušenie ústavných práv môjho syna, toto je porušenie medzinárodných záväzkov, ktoré Slovenská republika má,“ skonštatoval  v súvislosti so synovým odsúdením generál Pavol Macko pre médiá v roku 2017, s tým, že podajú odvolanie. 

 

Dovolanie v kauze podalo aj Ministerstvo spravodlivosti, a tak vec dnes prešetroval senát Najvyššieho súdu. 

 

 

Najvyšší súd prípad vrátil krajskému súdu na opätovné rozhodnutie. Senát na čele s predsedom Martinom Bargelom skonštatoval, že bol porušený zákon v neprospech obžalovaného. Zdôraznil, že obdobné útoky, ako tie, ktoré sa kládli za vinu Mackovi, preukázateľne pokračovali aj v čase, kedy bol Macko vo väzbe.

 

Pre TASR sa vyjadril opäť otec Martina Macka.

 

„Stratil sedem rokov života. Ja som prišiel o prácu, neustále som kvôli tomu diskreditovaný a napádaný. Vyhrážky smerujú voči mne aj voči Martinovi. Nevie sa riadne zaradiť do života, a to len preto, že sa niekto cieľavedome rozhodol obviniť ho a robil pre to všetko, aj to, že mu zámerne strihal bradu a robil opakované rekognície s tou istou poškodenou,“ uviedol. 

 

Za útoky na ženy v hlavnom meste odsúdili v roku 2016 aj iného páchateľa, fitness trénera Dušana Seligu. Ten sa k skutkom priznal, pričom ich nikdy neodvolal. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Ida Železníková

Foto:  Vlado Anjel- Topky/ TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok