Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. jan. 2021Drahomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava Fedotov, Mihók a Katyrin
Zľava Fedotov, Mihók a Katyrin
24.04.2018 15:46 Ekonomika
VIDEO Obchod s Ruskom rastie, obe obchodné a priemyselné komory hovoria o výbornej spolupráci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.04.2018 15:46 Ekonomika

VIDEO Obchod s Ruskom rastie, obe obchodné a priemyselné komory hovoria o výbornej spolupráciBRATISLAVA - Obchodná bilancia s Ruskom rastie. Vývoz zo Slovenska narástol o takmer 30 percent a predstavuje objem 585 miliónov eur, dovoz z Ruska vzrástol o vyše 33 percent a je v objeme 2,3 miliardy, z toho 80 až 90 percent tvoria suroviny ako ropa a plyn. Na spoločnej tlačovej konferencii o tom informovali predstavitelia oboch obchodných a priemyselných komôr, ktoré rokovali v uplynulých dňoch v Bratislave.


Predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Peter Mihók a prezident Obchodnej a priemyselnej komory Ruskej federácie Sergej Katyrin sú spokojní s rozvojom vzájomných obchodných vzťahov. Ich rozširovaniu majú napomôcť ďalšie misie. "Tohto roku budú tri zo Slovenska a jedna z Ruskej ferderácie, konkrétne z Čeľjabinskej oblasti, ktorá zavíta na východ do Košíc," povedal Peter Mihók. 

 

Ako Netkám ozrejmila tlačová tajomníčka SOPK Bibiana Gunišová, podobné výjazdy sú pripravované do najmenších detailov, takže tam dochádza k stretnutiu konkrétnych podnikateľských subjektov, ktoré majú záujem o spoluprácu.

 

"Obrat tovaru rastie, čo nás teší. Menej už sankcie, ktoré zaviedla Európska únia, ale aspoň sa tým uvoľnil priestor pre našich podnikateľov v poľnoshospodárstve. " povedal Sergej Katyrin.

 

Veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Alexej Leonidovič Fedotov ocenil postoj SOPK, ktorá upozorňuje, že sankcie nikam nevedú. "Obe komory reprezentujú záujmy malého stredného biznisu, ktorý je hybnou silou ekonomiky krajín. Obe si najlepšie uvedomujú, čo ľudia potrebujú," povedal Fedotov. 

 

Komory majú záujem aj na zefektívnení vízových povinností, aby podnikatelia mohli jednoduchšie fungovať. "Chceme viac vízových centier v Rusku, pretože tri sú na tak obrovské územie naozaj málo," povedal Mihók.

 

V Rusku momentálne pôsobí 60 spoločností so slovenským kapitálom, ktoré investujú zhruba za 40 miliónov eur, na Slovensku 120 ruských spoločností s investíciami vo výške 130 miliónov eur.

 

Viac podrobností o obchodnej spolupráci Slovenska a Ruskej federácie ako aj odpoveď veľvyslanca na otázku Netiek, kde vidí príčiny rusofóbie na západe, sa dozviete v priloženom videu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: netky.sk/cik

Foto:  Netky.sk/MBNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok