Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Obchodníci žiadajú otvorenie ostatných obchodov
Obchodníci žiadajú otvorenie ostatných obchodov
22.02.2021 14:39 Domov
Obchodníci vyzývajú k otvoreniu všetkých obchodov za prísnych hygienických opatrení
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2021 14:39 Domov

Obchodníci vyzývajú k otvoreniu všetkých obchodov za prísnych hygienických opatreníBRATISLAVA - Členovia Zväzu obchodníkov vyzývajú štát k otvoreniu ostatných obchodov. Súčasne žiadajú o zaradenie predavačov do poprednej línie v očkovaní.


Zväz obchodu Slovenskej republiky vyzýva k otvoreniu všetkých obchodov za prísnych hygienických opatrení.

 

 

Domnievajú sa, že ak za stanovených prísnych hygienických podmienok môžu byť otvorené predajne s potravinami, drogériou, lekárne a najnovšie aj obchody so záhradníckymi potrebami, tak za tých istých podmienok by mohli byť otvorené aj obchody s nepotravinárskym tovarom.

 

 

Nepotravinársky tovar je podľa nich často životne nevyhnutný v záujme bezproblémového chodu firiem aj domácností. Konštatoval to v pondelok na tlačovej konferencii prezident zväzu Martin Katriak.

 


„Neustále nám pribúdajú prípady, keď občania nemajú možnosť zakúpiť si také základné tovary ako sú žiarovky, batérie do rozličných zariadení, školské a kancelárske potreby a mnohé ďalšie," uviedol Katriak. Zväz upozorňuje, že je nepredstaviteľné, aby si zákazníci na základe opatrení pre jednu žiarovku objednávali donášku do domu z e-shopu.

 

Súvisiaci článok: Sme až na tom až tak finančne zle? Slováci minuli vlani na internete 1,75 miliardy eur

 

 

Sťažnosť proti vyhláške


Zväz obchodu a jeho členovia prijali informáciu o tom, že Generálna prokuratúra podala Úradu verejného zdravotníctva protest prokurátora proti vyhláške v niektorých častiach, podľa ktorých môže osoba pozitívna na ochorenie opustiť miesto izolácie na nevyhnutný čas spojený s nákupom na zabezpečenie nevyhnutných životných potrieb.

 

Zväz je presvedčený, že úrad v tomto prípade nedostatočne identifikoval zdravotné riziká a nielenže nezabezpečil dostatočnú ochranu pred šírením ochorenia Covid-19, ale umožnil ohrozenie životov a zdravia prevádzkového personálu a spotrebiteľov v priestoroch predajní pri nákupe, a taktiež iných osôb pri ceste na nákup a späť.

 

 

Žiadosť obchodníkov

Obchodníci od začiatku pandémie upozorňujú, že predavačky a predavači, pokladníčky a pokladníci a ďalší pracovníci v predajniach tiež stoja v prvej línii boja proti epidémii. Ide najmä o pracovníkov v predajniach, ktoré zostávajú otvorené po celý čas krízy.

 

„Každý deň sa stretnú so stovkami zákazníkov, z ktorých mnohí sú možno nakazení, keďže vstup do predajní zákazníkom nakazeným ochorením COVID-19 umožnila už spomenutá vyhláška Úradu,” vysvetlil Katriak.

 Zväz preto žiada zaradenie pracovníkov, ktorí pracujú v priamom kontakte so zákazníkmi, do prednostných kategórií pre očkovanie na ochorenie Covid-19.

 

Súvisiaci článok: V obchodoch už kúpite aj “zakázaný tovar“. Ako je to možné?reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ministerstvo zdravotníctva SR/ Unsplash/ PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok