Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
28. máj. 2020Viliam
BratislavaBratislava 18°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
U ľudí, ktorí sú pozitívny na COVID-19, sa vyskytuje ďalší nový príznak nákazy.
U ľudí, ktorí sú pozitívny na COVID-19, sa vyskytuje ďalší nový príznak nákazy.
03.04.2020 06:34 Zahraničie
Objavil sa nový príznak nakazenia koronavírusom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.04.2020 06:34 Zahraničie

Objavil sa nový príznak nakazenia koronavírusomBRATISLAVA - Hoci najčastejšími a veľmi rozšírenými príznakmi nakazenia sa novým koronavírusom sú stále kašeľ, vysoká teplota a problémy s dýchaním, po celom svete sa objavuje stále viac prípadov, keď sú príznakmi nákazy aj neurologické problémy vrátane náhlych záchvatov či dokonca mŕtvice.


Objavili sa už aj prípady, keď pacient nevykazoval žiadne iné príznaky, iba práve neurologické, a následne sa ukázalo, že bol nakazený koronavírusom.

 

Nové zistené príznaky
Už začiatkom marca sa začali objavovať takéto prípady aj v Spojených štátov, v meste Boca na Floride napríklad vyšetrovali pacienta, ktorý bol dočasne nervovo paralyzovaný a nevedel lekárom povedať ani to, ako sa volá, pričom jeho následný test na koronavírus bol pozitívny. Objavili sa tiež prípady pacientov, ktorí mali práve počas návštevy lekára podobný záchvat, aký sa vyskytuje pri ochoreniach, ako napríklad epilepsia. Aj pri nich bola následne zistená nákaza koronavírusom.

 

 

V Taliansku celé oddelenie

Hoci najčastejšími a veľmi rozšírenými príznakmi nakazenia sa novým koronavírusom sú stále kašeľ, vysoká teplota a problémy s dýchaním, po celom svete sa objavuje stále viac prípadov, keď sú príznakmi nákazy aj neurologické problémy vrátane náhlych záchvatov či dokonca mŕtvice.  V Taliansku ide dokonca podľa o tak rozšírený fenomén, že napríklad nemocnica v Brescii už vyčlenila jedno celé oddelenie pre pacientov, ktorí sú nakazení koronavírusom a zároveň majú neurologické príznaky. Pri niektorých z nich sa podľa tamojšieho lekára Alessandra Padovaniho práve neurologické príznaky objavili ako prvé.

 

 

Anosmia sa už potvrdila
Už minulý týždeň priniesli svetové médiá informáciu, že popri najčastejších príznakoch nákazy koronavírusom, teda kašli a teplote, sa u stále väčšieho počtu ľudí objavuje aj strata čuchu a chuti. Prudký nárast ľudí sťažujúcich sa na stratu čuchu a chuti, odborne nazývanú anosmia, hlásia už od minulého týždňa lekári z mnohých krajín vrátane Veľkej Británie, Spojených štátov, Nemecka či Južnej Kórey. Aj v tomto prípade je pritom veľmi časté, že anosmia sa objaví u človeka nakazeného koronavírusom ešte skôr ako akékoľvek iné príznaky.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Ali Razfar MD (@alirazfarmd),

 

Hlavné príznaky
Hlavnými príznakmi nákazy koronavírusom naďalej zostáva vysoká teplota a neustávajúci kašeľ, konkrétne taký, ktorý trvá viac ako hodinu, prípadne sa u človeka objavia najmenej tri záchvaty kašľa v priebehu 24 hodín.

 reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Instagram, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok