Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. okt. 2021Demeter
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Godzilla
Godzilla
06.04.2021 08:23 Kultúra
Objavila sa netradičná petícia venovaná priamo Eduardovi Hegerovi. Fanúšikovia Godzilly chcú otvorenie kín
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.04.2021 08:23 Kultúra

Objavila sa netradičná petícia venovaná priamo Eduardovi Hegerovi. Fanúšikovia Godzilly chcú otvorenie kínĽudstvo je od nepamäti zvyknuté na rôzne petície, ktoré sa šíria virtuálnym prostredím. Objavila sa netypická petícia adresovaná priamo pánovi premiérovi.


Slovenská ekonomika trpí. Kultúra tiež. Pre pandémiu sú zatvorené divadlá i kiná. Pred Veľkou nocou sa do istej miery otvorili ksotoly, pre individuálne plnenie duchovných potrieb. Milovníci kultúry a filmov boli očividne vynaliezaví.  Fanúšikovia Godzilly na stránke peticie.com zverejnili petíciu, ktorú jej tvorcovia adresovali rovno premiérovi Eduardovi Hegerovi. Posledné mesiace ľudia trávia svoj čas hlavne doma. Obľúbenou činnosťou vo voľnom čase, ktorého je zrazu o niečo viac, je pozeranie filmov. Radi by si už pozreli film aj v kine.

 

 

"Dobrý deň Pán premiér, Obraciame sa na Vás v mene všetkých podpísaných občanov Slovenskej republiky so žiadosťou vyplývajúcou z diania za posledných 24 hodín v spojitosti so selektívnym uvoľňovaním niektorých pandemických opatrení," uvádza petícia.

 

 

Petícia žiada od Eduarda Hegera, aby v kinách povolil premietanie nového akčného filmu Godzilla vs. Kong z jasného dôvodu, z „duchovných potrieb občanov“. Autori v petícii narážajú na otvorenie kostolov, aby do nich ľudia mohli chodiť, aj keď len individuálne. Otvorenie kostolov kritizovalo množstvo ľudí, podľa ktorých to nijako nepomôže "našej" ekonomike. Okrem toho otvorenie kostolov ohrozuje najcitlivejšiu časť popukácie. Kostol totiž najčastejšie navštevujú dôchodci. Tvorcovia petície sa opreli aj o vyhlásenia hlavného hygienika, či Ústavu Slovenskej republiky.

 

 "Duchovná služba môže zahŕňať aj psychickú prvú pomoc, kopingové stratégie zvládania stresu, krízy alebo smútenia pri strate blízkej osoby. Môže byť poskytovaná v prirodzenom prostredí,“ citovali Mikasa a doplnili i citáciu Ústavy, kde sa píše o rovnakých právach všetkých ľudí a náboženstiev.

 

"Myslíme, že aj sympatizanti iných náboženstiev a filozofií by mali získať možnosť takzvanej individuálnej duchovnej služby prostredníctvom spôsobov aké im tieto náboženské alebo filozofické smery poskytujú. Niktorí z nás sa považujeme za stúpencov časti viery Šintoizmu, kde stúpenci vzývajú tvory zvané Kaiju, medzi ktoré patrí aj menovite Godzilla," vysvetlili v petícii. V týchto dňoch sa má v kinách premietať nový film o Godzille. Kiná sú pre pandémiu zatvorené, čo jej fanúšikom znemožňuje naplniť ich "duchovnú prvú pomoc a zvládanie stresu spôsobeného udalosťami pandémie".

 

Tvorcovia petície sa opreli nie len o slová hlavného hygienika a Ústavu, ale i o náboženskú ideu. Podľa nich Godzilla, ako už jej meno v ktorom sa nachádza slovo God, v slovenčine Boh, symbolizuje pre rovnakú duchovnú entitu ako je to pri iných náboženstvách či filozofiách na Slovensku. "Preto si dovoľujeme Vás požiadať o prehodnotenie otvorenia kinosál na území Slovenska pre naplnenie individuálnej duchovnej potreby, samozrejme v kontexte pandemických opatrení a obmedzení pre ochranu zdravia spoločnosti, a to preto, aby nedochádzalo k diskriminácií náboženských či filozofických menším na území Slovenska," požiadali premiéra na záver petície. Petícia má už 157 podpisov.

 

Podpísali sa ako Fanúšikovia Godzilly. Reálne mená autorov sú zatiaľ neznáme.reklama


Zdroj: peticie.com/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  reprofoto YT Totalfilm.czNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok