Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. júl. 2020Amália
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
25.10.2010 11:46 Zaujímavosti
Od budúceho roka si môžu Bratislavčania bezplatne zabezpečiť mestskú kartu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.10.2010 11:46 Zaujímavosti

Od budúceho roka si môžu Bratislavčania bezplatne zabezpečiť mestskú kartu
Od začiatku budúceho roka si môžu Bratislavčania bezplatne zabezpečiť mestskú kartu v troch bankách.
"Bratislavská mestská karta (BMK) je prvou mestskou kartou, ktorá je zároveň medzinárodnou multifunkčnou kartou spájajúcou na jednom nosiči platobné i komunálne funkcie. Takáto mestská karta sa vo svete ešte nepoužíva," na dnešnom stretnutí s novinármi predstavil jej výnimočnosť primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský.
Po vyše dvojročnej príprave je to podľa Ďurkovského symbolický dar mesta občanom. Veľmi im zjednoduší styk s bankami, mestskými a rôznymi komerčnými inštitúciami. Navyše jej majiteľ okrem iných výhod bude mať 10-percentnú zľavu na MHD a 20-percentnú v mestských organizáciách, akými sú ZOO, STARZ, BKIS, knižnica, galéria, múzeum či Marianum. "BMK bude mať minimálny dopad na mestský rozpočet a má obrovské výhody aj pre banky," dodal Ďurkovský.
"V prvej etape od začiatku januára 2011 sú do tohto náročného projektu zapojené OTP Banka, UniCredit Bank Slovakia a VÚB banka. Neskôr pribudnú ďalšie banky, v ktorých si možno BMK zabezpečiť," konštatovala vedúca projektu Alena Crhová.
BMK možno využívať nielen ako medzinárodnú platobnú kartu so širokou akceptáciou na platenie za tovary a služby, výber hotovosti v bankomatoch, ale aj ako predplatný cestovný lístok na MHD, elektronickú vstupenku na vybrané kultúrne a športové podujatia, knižničný preukaz a kartu na zľavy aj u komerčných partnerov. Výhodou BMK je aj to, že môže byť na nej integrácia všetkých čipových kariet, dá sa ňou platiť bezhotovostne aj malé sumy, čím sa zvýši pohodlie platieb pre klienta aj obchodníka. Je to otvorený projekt, ktorý sa bude rozširovať nielen počtom bank, ale aj komerčných a ďalších inštitúcií. V druhej etape môžu BMK získať turisti, študenti a návštevníci, ale za iných podmienok ako Bratislavčania.
"Po získaní karty v banke si ju záujemca o výhodnejšie cestovanie v MHD musí aktivovať v Dopravnom podniku," povedal pre TASR jeho generálny riaditeľ Pavel Derkay.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok