Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. júl. 2020Milota
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
25.10.2010 11:45 Politika
Od novembra čakajú kompetencie rezortov zmeny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.10.2010 11:45 Politika

Od novembra čakajú kompetencie rezortov zmeny
Od začiatku novembra čakajú kompetencie rezortov zmeny. Vyplýva to z novely zákona o organizácii ústrednej štátnej správy, ktorú podpísal prezident SR Ivan Gašparovič. Informovalo o tom dnes Tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR.
      Ministerstvo kultúry a cestovného ruchu príde o agendu cestovného ruchu a koordináciu využívania finančných prostriedkov z fondov EÚ, ktoré sa presunú pod rezort dopravy. Rezort kultúry príde aj o agendu menšinovej kultúry, ktorá prejde pod vicepremiéra pre menšiny. Podpredseda vlády bez ministerstva sa bude na základe schváleného pozmeňovacieho návrhu spolupodieľať aj na plnení úloh týkajúcich sa rozhlasového a televízneho vysielania programov národnostných menšín.
      Ministerstvo dopravy bude koordinovať i prípravu politík regionálneho rozvoja. Na rezort prechádza "aj pôsobnosť v oblasti stavebnej výroby a stavebných výrobkov, tvorby a uskutočňovania bytovej politiky a poskytovania štátnej prémie k stavebnému sporeniu, ako aj v oblasti verejných prác, stavebného poriadku a územného plánovania okrem ekologických aspektov".
      Zmeny sa dotknú i Ministerstva hospodárstva a výstavby SR. To bude v rámci svojej pôsobnosti v oblasti zahraničného obchodu zastrešovať aj obchodovanie s vojenským materiálom.
      Rezort zahraničných vecí od januára získa pod svoju strechu aj riadenie slovenských obchodných zastupiteľstiev v zahraničí, obchodní radcovia aktuálne patria pod ministerstvo hospodárstva.
      S účinnosťou zákona bude rezort diplomacie zabezpečovať aj koordináciu realizácie politík EÚ. Ministerstvo hospodárstva opätovne získa od rezortu obrany kompetencie v oblasti obchodovania s vojenským materiálom.
      Novela prináša aj zmeny v názvoch troch rezortov. Ide o Ministerstvo hospodárstva a výstavby SR, ktorého názov sa zmení na Ministerstvo hospodárstva SR, Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR bude po novom Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a Ministerstvo kultúry a cestovného ruchu SR zas Ministerstvom kultúry SR.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok