Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. aug. 2020Darina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
11.10.2010 11:28 Zaujímavosti
Odborári vyjdú do ulíc protestovať proti úsporným opatreniam vlády
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.10.2010 11:28 Zaujímavosti

Odborári vyjdú do ulíc protestovať proti úsporným opatreniam vlády
Celoslovenské protestné zhromaždenie odborárov proti úsporným balíčkom vlády SR sa uskutoční v utorok (12. októbra) v Bratislave. Odborári sa zhromaždia na Námestí SNP o 16.00 h a odtiaľ sa vydajú na protestný pochod pred budovu Národnej rady SR.
      Odborári protestným pochodom chcú dať najavo vláde a poslancom parlamentu, že nesúhlasia s úspornými opatreniami, ktoré by podľa ich názoru najviac zasiahli zamestnancov a najslabšie sociálne skupiny v spoločnosti. Podľa vyjadrenia prezidenta Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR Miroslava Gazdíka úsporné opatrenia by znamenali vyššie výdavky pre štvorčlennú rodinu až o 400 eur ročne, čo sa rovná približne jednému mesačnému platu. Ako dodali viceprezidenti KOZ Vladimír Mojš a Daniela Žuffová na dnešnej tlačovej konferencii, odbory sa dosiaľ neúspešne snažili na úrovni bipartitných rokovaní presvedčiť vládu, aby sa na úsporných opatreniach vo vyššej miere podieľali aj solventnejšie vrstvy obyvateľstva a firmy reprezentujúce slovenský kapitál. Žiadali predovšetkým diferencovanú sadzbu DPH, vyššie daňové zaťaženie výnosov z dividend, zabránenie zvýšeniu spotrebnej dane za uhlie, plyn, či zrušenie 6-percentnej dane za predaj z dvora a sú proti odbúraniu bonusov za takzvanú červenú naftu, ktorú využívajú predovšetkým poľnohospodári. Rovnako nesúhlasia ani s navrhovaným novým valorizačným mechanizmom pre výpočet dôchodkov.
      Bratislavské protestné zhromaždenie je tretím na Slovensku. Uskutočnili sa už na regionálnej úrovni v Košiciach a Žiline, ktoré s podporou KOZ organizoval Odborový zväz KOVO. Ako Gazdík dodal, proti úsporným opatreniam sa búria odborári v celej Európskej únii. Ich celoeurópsky protest sa s účasťou KOZ konal 27. septembra priamo v Bruseli. Od bratislavského protestného zhromaždenia si odborári sľubujú, že vládne návrhy zákonov s úspornými opatreniami prehodnotia pri ich schvaľovaní poslanci v NR SR. Ak by sa tak nestalo, odbory sú pripravené ísť do výraznejších protestných akcií, ako tomu bolo v roku 2003 počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu, dodal Gazdík.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok