Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. apr. 2020Miroslava
BratislavaBratislava 17°
Biblia
TV program
Moje Netky
Poslanec NR SR za hnutie OĽaNO Richard Vašečka
Poslanec NR SR za hnutie OĽaNO Richard Vašečka
16.02.2014 11:53 Domov
OĽaNO chce 8 týždňov dovolenky pre odborných zamestnancov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.02.2014 11:53 Domov

OĽaNO chce 8 týždňov dovolenky pre odborných zamestnancovBRATISLAVA - Dlhšia dovolenka by sa mala týkať odborných zamestnancov škôl, ktorí doposiaľ nemali na takúto výmeru dovolenky nárok a ktorých práca má rovnaký charakter ako práca pedagogických zamestnancov.


Odborní zamestnanci škôl a školských zariadení by mali dostať osem týždňov dovolenky. V novele Zákonníka práce to navrhujú poslanci za OĽaNO Richard Vašečka, Erika Jurinová, Branislav Škripek a Eva Horvátková. Dlhšia dovolenka by sa mala týkať odborných zamestnancov škôl, ktorí doposiaľ nemali na takúto výmeru dovolenky nárok a ktorých práca má rovnaký charakter ako práca pedagogických zamestnancov. „Účelom navrhovaných zmien je snaha zrovnoprávniť odborných zamestnancov s pedagogickými zamestnancami a vzhľadom na povahu ich práce im poskytnúť rovnaké podmienky na oddych v podobe rovnakej výmery dovolenky,“ argumentujú poslanci za OĽaNO. Novú kategóriu odborných zamestnancov škôl a školských zariadení zaviedol zákon v roku 2009. Ide napríklad o psychológov, školských psychológov, školských logopédov, špeciálnych pedagógov či sociálnych pedagógov, ktorí sú pri kontinuálnom vzdelávaní a odmeňovaní priradení k pedagogickým zamestnancom.

 

Obyčajní už v tomto volebnom období identický návrh do parlamentu predkladali, vládny Smer-SD ho vo februári 2013 neschválil. Rezort financií vtedy nesúhlasil s predkladateľmi, podľa ktorých návrh nebude mať dopad na verejné financie. „Sme toho názoru, že zastupiteľnosť odborných činností je nevyhnutné zabezpečiť v priebehu celého roka na rozdiel od pedagogickej činnosti, ktorá sa nevykonáva v letných mesiacoch,“ uvádzalo MF SR. Poslancov za OĽaNO zároveň rezort financií žiadal uviesť a zdôvodniť náklady novely na nasledujúce tri roky spolu s návrhmi na úhradu zvýšených nákladov. Zákonodarcovia za OĽaNO aj teraz uvádzajú, že ich novela nemá dosah na rozpočet verejnej správy. Právnu normu národná rada prerokuje na marcovej schôdzi.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok