Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. sep. 2021Olympia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Spoločnosť CMS skonštatovala rast  na celosvetovom trhu online obchodu
Spoločnosť CMS skonštatovala rast na celosvetovom trhu online obchodu
18.06.2021 12:51 Domov
Online predaj zaznamenáva celosvetovo nevídaný rast
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.06.2021 12:51 Domov

Online predaj zaznamenáva celosvetovo nevídaný rastBRATISLAVA - Celosvetový prístup k internetu, zvyšovanie počtu služieb poskytovaných online, znižovanie nákladov a dodacích lehôt, inovácie a iné faktory prispeli k výraznému rastu na celosvetovom trhu online obchodu.


Sonštatovala to spoločnosť CMS na základe údajov spoločnosti Statista. Podľa nich v roku 2014 vygeneroval online maloobchod tržby v hodnote 1 336 miliárd dolárov, zatiaľ čo o päť rokov neskôr to bolo už 3 535 miliárd dolárov. Obchodovanie online tak narástlo o 264 percent, pričom online obchody tvorili 14,1 percenta z celkových tržieb maloobchodu.

 

Prečítajte si tiež: Chlapček sa dostal na mamin účet a tajne nakúpil 918 Spongebob nanukov

 


Prudký nárast online predaja je viditeľný aj pri zmene nákupných návykov spotrebiteľov. Kým v roku 2009 si podľa Eurostatu iba polovica užívateľov internetu vo veku od 16 do 24 rokov kúpila za posledný rok tovar alebo službu online formou, v roku 2019 tento počet narástol na 78 %. Rast je dynamický a viditeľný vo všetkých skupinách, napríklad vo vekovej skupine 25 až 54 rokov narástol počet online nakupujúcich z 57 na 76 %. „Vzhľadom na pandémiu, ktorá sa celosvetovo prejavila na začiatku minulého roku, sa dá predpokladať, že rok 2020 prinesie v online maloobchode ďalší nárast tržieb,“ povedal advokát pôsobiaci v advokátskej kancelárii CMS Dušan Vanek.

 

Moho by vás zaujímať: Investičné zlato sa stáva čoraz populárnejšou istinou

Podľa Eurostatu vzrástol medzi rokmi 2014 a 2019 počet zákazníkov z EÚ, ktorí si objednali tovar alebo služby online z rôznych členských štátov, z 29 na 35 %,. Podiel jednotlivcov v EÚ-27, ktorí si objednali alebo kúpili tovar alebo služby prostredníctvom internetu na súkromné účely, za posledné roky stúpal tiež, v roku 2019 to bolo 60 %, čo predstavuje v porovnaní s rokom 2014 nárast o 14 %.

 

 

Informácie zverejnené Štatistickým úradom SR tiež ukazujú zvýšený záujem Slovákov o online nakupovanie. V roku 2019 nakupovalo cez internet 23,5 % obyvateľov Slovenska potraviny a 67,8 % ľudí využilo online obchody na kúpu odevov a športových potrieb.

 

Prečítajte si: Rusko pokutovalo Facebook a Telegram za zakázaný obsah

CMS poskytuje klientom špecializované obchodné poradenstvo v oblasti práva a daní. S 4 800 právnikmi patrí medzi top 10 globálnych advokátskych kancelárií na základe počtu právnikov. S viac ako 70 kanceláriami v 40+ krajinách po celom svete spoločnosť v roku 2018 dosiahla tržby v hodnote 1,36 miliárd eur.reklama


Zdroj: Netky KP/ SITA

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok