Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. máj. 2020Dušan
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prihlášku na 94. ročník najstaršieho maratónu v Európe odoslalo už viac ako päťtisíc záujemcov
Prihlášku na 94. ročník najstaršieho maratónu v Európe odoslalo už viac ako päťtisíc záujemcov
15.06.2017 16:06 Šport
O Medzinárodný maratón mieru je obrovský záujem, organizátori ho venujú Zátopkovi
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.06.2017 16:06 Šport

O Medzinárodný maratón mieru je obrovský záujem, organizátori ho venujú ZátopkoviKošice - Prvá októbrová nedeľa bude v Košiciach opäť patriť Medzinárodnému maratónu mieru (MMM). Organizátori evidujú výrazný medziročný nárast prihlásených a ďalším záujemcom odporúčajú neváhať s podaním prihlášky. Pripravených bude viacero sprievodných podujatí a projektov vrátane tradičného "Po stopách maratónskych legiend," v rámci ktorého si organizátori spomenú na legendárneho Emila Zátopka.


Prihlášku na 94. ročník najstaršieho maratónu v Európe odoslalo už viac ako päťtisíc záujemcov, čo je medziročný nárast o 40%. "Tempo posielania prihlášok sa v tomto období zrýchľuje, preto ďalším záujemcom odporúčame odoslať prihlášku čo najskôr," poznamenal riaditeľ MMM Branislav Koniar. Za jeden z dôvodov enormného záujmu o košický maratón považuje aj prezentácie na akciách v Prahe, Bratislave, Budapešti, Krakove, Londýne a Enschede.

 

Jednou z noviniek 94. ročníka by mala byť aj skutočnosť, že MMM bude tzv. Národným športovým projektom. "Je to v kompetencii rezortu školstva, pod ktoré spadá šport. Teší nás záujem rezortu o šport a snaha dostať do športu viac financií. Jedným z možností je stanoviť udalosť za Národný športový projekt. Máme prísľub, že rezort školstva sa tým zaoberá a takto kategorizuje MMM."

 

V stredu 4. októbra uplynie presne 20 rokov od MS IAAF v polmaratóne, ktoré sa konali práve v Košiciach. Dodnes je to jediný svetový atletický šampionát konaný na Slovensku. V Košiciach malo vtedy svojich reprezentantov 45 krajín a medzi hosťami bol prítomný aj vtedajší šéf IAAF Primo Nebiolo. Toho medzičasom nahradil Sebastian Coe a práve on dostal pozvánku na MMM. Dvojnásobný olympijský víťaz a držiteľ 11 svetových rekordov je na čele IAAF od roku 2015. "Bola by to jeho prvá návšteva na Slovensku a tak veríme, že sa to podarí," uviedol Koniar.

 

K MMMM už neodmysliteľne patrí viacero projektov. Jedným z nich je "Po stopách maratónskych legiend." Od roku 2006 je venovaný velikánom svetového maratónu spätým s Košicami. Inak tomu nebude ani tentoraz a dvanástou osobnosťou, ktorú si organizátori pripomenú prostredníctvom tohto programu, bude Emil Zátopek. Štvornásobný olympijský víťaz bude po Pavlovi Kantorekovi druhým atlétom z Československa v projekte.

 

"Je pravdou, že Emil Zátopek sa nikdy nezúčastnil na maratóne v Košiciach. V živote bežal iba dva maratóny - víťazný na OH 1952 v Helsinkách a potom v Melbourne, kde skončil na 6. mieste. V Košiciach však bol viackrát. Naposledy pred 25 rokmi, aj s manželkou Danou, ktorá je aj dnes vo veku 95 rokov veľmi čiperná a vyrozprávala nám veľa spomienok na Košice," uviedol Koniar.

 

Už tradičným júnovým "predjedlom" k októbrovému MMM býva polmaratón Košice-Seňa. Práve obrátka v Seni bola dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou MMM. "Toto podujatie je spomienkou na Seňu a na miesto, na ktorom sa od roku 1926 odohrávali prvé ročníky maratónu," poznamenal Koniar.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok