Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. aug. 2020Jerguš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.10.2016 16:02 Ekonomika
Osobnosťou IT sektora za rok 2016 je Mária Bieliková
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.10.2016 16:02 Ekonomika

Osobnosťou IT sektora za rok 2016 je Mária BielikováBRATISLAVA - Osobnosťou sektora informačných technológií na Slovensku sa za rok 2016 stala Mária Bieliková, dekanka Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.


Ocenenia v kategórii IT osobnosť roka, IT firma, IT projekt a IT produkt sa odovzdávali v stredu na podujatí IT GALA 2016. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií.


V kategórii IT firma roka 2016 sa víťazom stala spoločnosť Sygic, a. s. Firma má druhú najúspešnejšiu aplikáciu v kategórii Navigácia na celom svete so 150 miliónmi používateľov. IT projektom roka 2016 je Slovenská akademická dátová sieť SANET. Úlohou projektu je pripojenie univerzít, pracovísk SAV, výskumných ústavov, knižníc, univerzitných nemocníc, niektorých štátnych inštitúcií, miest a aj stredných a základných škôl na optickú infraštruktúru, pripojenie do európskej vysokorýchlostnej dátovej siete pre vedu, výskum a vzdelávanie GEANT rýchlosťou 20 gigabit za sekundu (Gbit/s ) a do siete internet rýchlosťou 60 Gbit/s. Projekt prihlásilo Združenie používateľov slovenskej akademickej dátovej siete SANET.


V kategórii IT produkt roka 2016 sa víťazom stal produkt MyPicture, ktorý predstavuje cloudové riešenie umožňujúce rýchlu a presnú identifikáciu účastníkov podujatia prostredníctvom technológie rozpoznávania tváre. Produkt prihlásila spoločnosť Innovatrics, s. r. o.


O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (pcrevue.sk), Ján Šebo (CTF), Mário Lelovský (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS.sk), Filip Hanker (Živé.sk) a Martin Drobný (PC REVUE). Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizuje Digital Visions, vydavateľ magazínu PC REVUE a portálu pcrevue.sk.


"Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už šestnásty rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku," uviedli organizátori.


Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 200 osobností, firiem, produktov a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie troch osobností, troch firiem, troch produktov a troch projektov bez určenia poradia.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok