Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
29.08.2012 07:51 Kultúra
Otvorenie Scénickej žatvy ponúklo rozhodujúce okamihy z jej histórie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.08.2012 07:51 Kultúra

Otvorenie Scénickej žatvy ponúklo rozhodujúce okamihy z jej histórieOtvorenie Scénickej žatvy ponúklo rozhodujúce okamihy z jej histórie - Kultúra Ceremoniál na námestí pred Slovenským komorným divadlom (SKD) v Martine dnes otvoril 90. ročník najstaršieho divadelného festivalu v Európe Scénická žatva, ktorý potrvá do 1.


Ceremoniál na námestí pred Slovenským komorným divadlom (SKD) v Martine dnes otvoril 90. ročník najstaršieho divadelného festivalu v Európe Scénická žatva, ktorý potrvá do 1. septembra 2012.
      Scénická žatva 2012 je podľa jej projektového manažéra Michala Ditteho vyvrcholením sezóny amatérskeho divadla a umeleckého prednesu, zavŕšením celoročného tvorivého úsilia jednotlivcov a súborov vo všetkých druhoch a žánroch činoherného divadla. „Vrátane divadla mladých, divadiel poézie, detskej dramatickej tvorivosti, recitátorov a sólistov so scénickými miniatúrami. V hlavnom súťažnom programe sa predstaví 12 divadelných súborov a 4 recitátori, v sprievodnom programe sa uskutoční 6 rôznorodých kultúrnych podujatí, 4 výstavy a pre účastníkov festivalu sú pripravené 4 bloky rozborových seminárov,“ uviedol Ditte.
      Otvárací ceremoniál podľa neho ponúkol rozhodujúce a najzaujímavejšie okamihy z histórie Scénickej žatvy ako kombináciu projekcií premietaných na budovu Millenia s hereckými etudami. „Vyhlasovateľom 90. ročníka Scénickej žatvy a jej hlavným organizátorom je z poverenia Ministerstva kultúry SR Národné osvetové centrum (NOC). Tradičnou aktivitou festivalu sú tvorivé divadelné dielne EduArt zamerané na vzdelávanie tvorcov v oblasti amatérskeho divadla pod vedením profesionálnych lektorov," doplnil programový manažér Scénickej žatvy.
      Na záverečnom ceremoniáli ocenenia divadelníkov Medailou Daniela Gabriela Licharda a Spoločnosť Jozefa Kronera udelí amatérskemu hercovi Cenu Jozefa Kronera za celoživotný prínos v hereckej tvorbe v neprofesionálnom divadle. Jedna z inscenácií získa Cenu za tvorivý čin roka, ktorú udeľujú organizátori v spolupráci s primátorom mesta Martin.

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok