Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Vakcína Pfizer
Vakcína Pfizer
07.03.2021 09:20 Koronavirus
Otvorili sa nové termíny na očkovanie vakcínami Pfizer
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.03.2021 09:20 Koronavirus

Otvorili sa nové termíny na očkovanie vakcínami PfizerBRATISLAVA - Krajčí informoval, že sa otvorili ďalšie termíny na očkovanie. Slovensko momentálne čaká na dodanie vakcín.


Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval v sobotu na sociálnej sieti, že sa začalo prihlasovanie na očkovanie pre záujemcov nad 60 rokov.

 


"Ochrana zdravia našich najstarších občanov je mojou absolútnou prioritou. Vzhľadom na nové publikované informácie o účinnosti a bezpečnosti vakcíny od konzorcia AstraZeneca a Oxfordská univerzita na osobách starších ako 55 rokov, som minulý týždeň požiadal konzílium odborníkov, aby schválilo používanie vakcíny od AstraZeneca pre ľudí až do 70 rokov. Som rád, že konzílium mojej žiadosti vyhovelo, v prípade vážnejších zdravotných obtiaží však doporučuje záujemcovi o očkovanie posúdenie jeho zdravotného stavu praktickým lekárom. Dnes ministerstvo otvorilo 11-tisíc termínov pre prvoočokovancov v kategórii od 60-70 rokov. Tieto termíny sa rozchytali v priebehu niekoľkých hodín," napísal Krajčí na sociálnej sieti.

 

Prečítajte si tiež: Viete aké látky obsahuje vakcína od Pfizeru? Údaje sú verejne dostupné


Všetci záujemci nad 70 rokov budú očkovaní vakcínami od firiem Pfizer/BioNTech alebo Moderna. Na nadchádzajúci týždeň sa otvorilo približne 13-tisíc termínov na očkovanie pre seniorov nad 70 rokov vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

 

 

 

Podľa Krajčího, akútny nedostatok vakcín neumožňuje otvoriť viac termínov a  poprosil o pochopenieBudúci týždeň sa budú očkovať aj klienti zariadení sociálnej starostlivosti a ľudia, ktorí majú dostať druhú dávku vakcíny.

 

Ďalšie termíny na očkovanie seniorov sa podľa neho budú otvárať od 15.3. podľa toho, akobudú prichádzať dodávky vakcín od výrobcov. Krajčí napísal, že by ich malo byť určite viac, nakoľko Európska komisia avizovala extra dodávku 100.000 vakcín.

 

"Pôjde však len o pôžičku, ktorú budeme musieť v apríli vrátiť. Zároveň zajtra preberieme v Bojniciach aj dar od Francúzskej vlády, 15.000 vakcín AstraZeneca," dodal Krajčí na záver.

 

Prihlásiť na očkovanie sa môžete tu: Objednať na očkovanie

 

 


 reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok