Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2020Lenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda združenia Jozef Baran
Predseda združenia Jozef Baran
15.06.2017 18:51 Ekonomika
OZ Lepší Prešov chystá ďalšie blokovanie ciest za výstavbu rýchlostnej cesty R4
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.06.2017 18:51 Ekonomika

OZ Lepší Prešov chystá ďalšie blokovanie ciest za výstavbu rýchlostnej cesty R4PREŠOV – Občianske združenie Lepší Prešov pripravuje v poradí už štvrtú protestnú blokáciu ciest, so zámerom upozorniť kompetentných na neúnosné zaťaženie ciest na východe Slovenska nákladnou dopravou. Tentoraz chcú aktivisti upozorniť na akútnu potrebu výstavby rýchlostnej cesty R4. Protestná akcia sa bude konať vo štvrtok 22. júna o 16.00 h v trvaní 30 minút.


V Prešove zastavia premávku prechádzajúci chodci na priechode na Levočskej ulici. Prešovskí aktivisti získali na svoju stranu aj niektoré samosprávy od Prešova smerom na Svidník až po štátnu hranicu s Poľskom. Je to trasa, kadiaľ by mala prechádzať R4. Presný počet blokovaných úsekov budú vedieť v najbližších dňoch.

 

Predseda združenia Jozef Baran dnes povedal, že rokujú s 19 zástupcami obcí a miest. Súčasne aktivisti rozbehli 12. mája petíciu za výstavbu rýchlostnej cesty R4 so severným obchvatom Prešova. Doteraz získali v Prešove zhruba 10.000 podpisov. Z obcí sa im vrátili hárky s približne 2000 podpismi. Baran však uviedol, že je predčasné hovoriť o podpore, lebo termín odovzdania petičných hárkov určili na 20. júna a tak majú ich spolupracovníci z obcí a miest ešte týždeň na ich doručenie.

 

Podľa Barana ohlasy z regiónov sú doteraz veľmi priaznivé. Dokonca sa chcú pod petíciu podpisovať aj ľudia, ktorí používajú cesty na východe Slovenska iba na tranzit. Zámerom aktivistov je získať 100.000 podpisov, aby sa petíciou museli zaoberať poslanci Národnej rady SR.

 

„Po spočítaní všetkých podpisov budúci týždeň - toho 22. júna v deň našej akcie, ktorú plánujeme opäť s vyhlásením počtu podpisov, budeme realizovať aj blokáciu dopravy v dĺžke polhodiny. Čo sa týka blokácie dopravy, zapoja sa obce na území okresu Prešov, a to Kapušany, Lada a Lipníky. Čo sa týka okresu Svidník, títo nám majú potvrdiť, ako sa zapoja do tejto blokácie,“ uviedol Baran.

 

OZ Lepší Prešov pripravilo blokovanie ciest už v troch termínoch, pričom ich časovo postupne predlžovali. Prvý protest sa konal pred Vianocami vlani 21. decembra na Levočskej ulici v Prešove a trval 15 minút. Druhý bol na rovnakom mieste 17. februára s trvaním polhodiny. Posledný marcový deň aktivisti blokovali ulice na troch miestach v Prešove po dobu jednej hodiny. V máji zorganizovali v centre Prešova koncert na podporu svojich aktivít a zároveň rozbehli petíciu, ktorú rozšírili na celý kraj.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok