Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. okt. 2021Aurel
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Pápež František.
Pápež František.
19.09.2021 17:34 Zahraničie
Pápež František smeroval ostré slová voči katolíkom a cirkvi
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.09.2021 17:34 Zahraničie

Pápež František smeroval ostré slová voči katolíkom a cirkviVATIKÁN - Dôvodom výzvy Svätého Otca je konferencia, ktorá sa zaoberá sexuálnym zneužívaním maloletých v cirkvi a ich ochranou. Zameriava sa na región strednej a východnej Európy.


Pápež František vyzval katolíkov, aby sa sústredili na obete zneužívania duchovnými v katolíckej cirkvi, a nie na obavy o jej povesť. V nedeľu o tom informovala agentúra DPA.

Vo videoposolstve adresovanom účastníkom medzinárodnej konferencie o ochrane maloletých v cirkvi, ktorá sa začala v nedeľu vo Varšave, pápež zdôraznil, že "jedine vtedy, keď sa cirkev postaví čelom k pravde o tomto krutom konaní a pokorne požiada obete o odpustenie, bude schopná stať sa znova útočiskom pre všetkých, ktorí to potrebujú".

 

Prečítajte si tiež: AKTUALIZÁCIA: Pápež František odletel zo Slovenska. Zuzana Čaputová mala slzy v očiach

 

Na konferencii vo Varšave sa zúčastňujú zástupcovia Svätej stolice a cirkví strednej a východnej Európy, ako aj laickí odborníci na danú problematiku. Konferencia potrvá do 22. septembra a zameriava sa na región strednej a východnej Európy. Jej cieľom je integrovať opatrenia v oblasti prevencie sexuálneho zneužívania maloletých. Bude sa zaoberať aj reakciou cirkvi na krízu sexuálneho zneužívania v danej časti sveta a ťažkosťami, s ktorými sa v boji proti tomuto javu stretáva.

 

Vo svojom videoposolstve pápež zdôraznil, že ochrana tých najzraniteľnejších pred zneužívaním je spoločným poslaním. Vyzýva, aby sa cirkev vydala "na cestu konkrétnych reforiem", ktoré by zamedzili ďalším prípadom zneužívania a viedli k reálnym a dôveryhodným zmenám.

 

Hlasy obetí 

 

Podľa spravodajského webu Vatican News pápež zdôraznil, že "nejde len o budúcnosť cirkvi, ale aj o ľudské srdcia""Vyzývam vás, aby ste počúvali hlas obetí a zapojili sa do diskusie. Týka sa nielen budúcnosti cirkvi v strednej a východnej Európe, ale aj sŕdc kresťanov. Nie ste prví, kto má povinnosť podniknúť tieto nevyhnutné kroky, a je nepravdepodobné, že by ste boli poslední," uviedol pápež.

 

Možno vás zaujme: Róbert Bezák pochoval otca Zuzany Čaputovej

 

Účastníkov konferencie súčasne ubezpečil, že "v týchto ťažkých časoch nie ste sami". "Priznanie našich chýb a nedostatkov nás, zaiste, môže viesť k pocitu zraniteľnosti a krehkosti. Môže však byť aj časom nádhernej milosti, časom sebaobetovania, ktoré otvára nové obzory lásky a vzájomnej služby."

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Dedík

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok