Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. aug. 2022Elena
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
PARASPORT24 tour má za sebou úspešný 14. ročník!
PARASPORT24 tour má za sebou úspešný 14. ročník!
08.09.2021 12:06 Zaujímavosti
PARASPORT24 tour má za sebou úspešný 14. ročník, hendikepovaným a sociálne slabým rozdal 15 tisíc eur!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.09.2021 12:06 Zaujímavosti

PARASPORT24 tour má za sebou úspešný 14. ročník, hendikepovaným a sociálne slabým rozdal 15 tisíc eur!Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností odštartoval 31. augusta a skončil 3. septembra vo Vršateckom Podhradí. Naprieč Trenčianskym a Žilinským krajom pomáhali hendikepovaným a sociálne slabým aj herečka Zuzana Vačková, športovkyňa Danka Barteková či spevák Martin Harich. Cyklistický pelotón prešiel desiatky kilometrov a rodinám rozdal celkovo 15 tisíc eur!


Štrnásty ročník PARASPORT24 tour mal zastávky v obciach Košeca, Čičmany, Rajecká Lesná, Rajecké Teplice, Domaniža, Beluša a Považská Bystrica.

 

„Štrnásť okov pomoci pod hlavičkou jednej akcie Parasport24 tour je za nami a my sme opäť pomohli. Atmosféra bola skvelá, sme plní úžasných zážitkov. Kvôli pandémii sme išli skrátenú verziu akcie. Spoločne sme tento rok dosiahli  nadhodnotu pomoci 15 tisíc eur a určite pre tento rok ešte nekončíme,“ neskrýva radosť organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.

 

 

K pelotónu sa každoročne pripája množstvo známych osobností z rôznych oblastí verejného života – herci, speváci, hudobníci či moderátori. 

 

„Prešli sme okolo 150 kilometrov v Trenčianskom a Žilinskom kraji. Spolu nás bolo 30 účastníkov a z tých známejších tvárí nás podporili aj tento rok športovkyňa Danka Barteková, herečka Zuzana Vačková, spevák Martin Harich či Katarína Ivánková,“ teší sa Miroslav Buľovský.

 

 

Práve talentovaný spevák a skladateľ Martin Harich je súčasťou PARASPORT24 tour už sedem rokov! 

 

„Pred siedmimi rokmi som si povedal, že idem, lebo chcem podporiť peknú myšlienku Mira Buľovského, vychutnať si naše krásne Slovensko z bicykla a urobiť niečo pre svoje zdravie. PARASPORT24 je asi jediná benefičná akcia, ktorú podporujem dlhodobo a hneď po skončení ročníka si do diára značím dátumy toho ďalšieho. Po toľkých rokoch už môžem sebaisto hovoriť o tom, že sme v pelotóne všetci kamaráti, ktorí jeden druhého v štichu alebo v strmom kopci nenechajú. Prvý deň bola veru riadna kosa, ale dali sme to. Po ceste sme finančnými darmi, ale aj našou prítomnosťou a energiou, vyčarili úsmev desiatkam, ba až stovkám ľudí. Vždy si užívam, ako sa vezieme cez naše slovenské dedinky a ľudia nám mávajú alebo tlieskajú. Je to také spontánne a pekné, že ma to vždy dojme,“ neskrýva radosť Martin Harich.

 

 

Charitatívne podujatie vyzbiera každoročne stovky eur, ktoré putujú sociálne slabým a hendikepovaným. 

 

„Financie a materiálna pomoc išli do obcí, v ktorých sme sa zastavili. Vopred sme sa dohodli s vedením obce, presnejšie s ich komisiou, ktorej rodine alebo jednotlivcom je pomoc potrebná. Napríklad Košeca, Domaniža, Považská Bystrica a ďalším,“ dodáva Miroslav Buľovský. 

 

 

Aktuálne prosí PARASPORT24 o pomoc pre Roba Balušíka z Považskej Bystrice, ktorý trpí od narodenia svalovo-kĺbovým ochorením a má za sebou 11 operácií. TU mu môžete prispieť na špeciálnu úpravu auta. 

 

 

 

Tento rok plánuje PARASPORT24 ešte jednu akciu, aby naplnil ciele pomoci, ktoré si stanovil na 30 tisíc eur. Všetky informácie nájdete na www.parasport24.com. Krátky zostrih, ako to vyzeralo na PARASPORT24 tour 2021 nájdete TU.

 

 

 

 

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Nora Krchňáková

Foto:  PARASPORT24Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok