Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. sep. 2020Zdenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
20.10.2019 12:51 Domov
Pellegrini: Situácia na Slovensku si vyžaduje odbornú diskusiu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.10.2019 12:51 Domov

Pellegrini: Situácia na Slovensku si vyžaduje odbornú diskusiu



BRATISLAVA - Závažné podozrenia o korupčnom správaní sa politikov či iných predstaviteľov štátu si vyžadujú odbornú diskusiu a nie silné reči. Povedal to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v relácii V politike televízie TA3, kde okrem iného reagoval na udalosti z posledného pracovného týždňa.


Spravodajský web Denník N ešte v pondelok zverejnil údajnú zvukovú nahrávku medzi Marianom K. a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, kde sa hovorí o vydieraní a obchodovaní s inou zvukovou nahrávkou kauzy Gorila. Následne v stredu odoslal anonym viacerým redakciám webový odkaz, na ktorom je práve zvukový záznam kauzy Gorila. Podľa Pellegriniho je dôležité, aby sa obdobným situáciám predišlo systémovými zmenami mimo politických hádok.

„Chcem povedať, že som rád, že tieto veci prichádzajú na povrch, pretože Slovensko je v ďalšej očistnej fáze. Je to jediný spôsob, ako sa vysporiadať s minulosťou. Môžem garantovať, že orgány činné v trestnom konaní voľné ruky a opäť musí platiť, padni komu padni,“ povedal Pellegrini. Podľa jeho slov budú v pondelok 21. októbra na stole konkrétne legislatívne zmeny. „Konám, a budem robiť všetko preto, aby som pomohol napraviť povesť prokuratúry a súdnictva. V pondelok sa stretneme s kompetentnými a budeme hovoriť o tom, ako ešte môžeme samočistiacim orgánom samospráv rozviazať ruky pri takýchto komplikovaných prípadoch. Musí to byť odborná diskusia, pretože je tam tenká hranica medzi nezávislosťou inštitúcií a zásahom politikov,“ dodal.