Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. apr. 2021Július
BratislavaBratislava 16°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda vlády SR Peter Pellegrini
Predseda vlády SR Peter Pellegrini
05.05.2019 12:31 Domov
Pellegrini: Téma obrannej spolupráce patrí na odbornú úroveň
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.05.2019 12:31 Domov

Pellegrini: Téma obrannej spolupráce patrí na odbornú úroveňBRATISLAVA - O téme dohody o obrannej spolupráci počas návštevy Bieleho domu premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) s americkým prezidentom Donaldom Trumpom nehovoril. Ako uviedol v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike, táto téma podľa neho patrí na "odbornú úroveň" a nie na rokovanie medzi prezidentom Spojených štátov amerických a premiérom SR.


"Len malá zmienka o možných zmluvách je v našom spoločnom vyhlásení," povedal premiér. Podľa neho Trump ocenil plnenie našich obranných záväzkov. "V koalícii je jasne dané, že ministerstvo zahraničných vecí bude na odbornej úrovni viesť dialóg s kolegami z protistrany s tým, že ak sa podarí prísť k výsledku, ktorý je v rámci záujmov SR a podmienkami, ktoré má, môžeme sa blížiť k ukončeniu tohto dialógu," povedal Pellegrini. Ak sa tak nestane, bude tento dialóg pokračovať. Podľa neho v prípade, že by Slovensko hocijakú zmluvu išlo podpísať alebo ratifikovať, tak by sa zverejnila. "Nikto nepodpíše so žiadnou krajinou zmluvu, ktorá by narušila suverenitu našej krajiny," vyhlásil.

 

Pellegrini si pochvaľuje stretnutie s Trumpom, ktoré sa uskutočnilo aj za prítomnosti ďalších najvyšších predstaviteľov USA. "Bolo nám dané prijatie na najvyššej úrovni tak, ako je dané predstaviteľom iných veľkých štátov," uviedol premiér. Zároveň tvrdí, že jeho prijatie v Bielom dome bolo ocenením celej slovenskej diplomacie a bol to jasný signál do celého sveta, že Slovensko je akceptovateľným partnerom.