Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračný záber na Meteoru v Grécku.
Ilustračný záber na Meteoru v Grécku.
14.11.2020 09:29 Zaujímavosti
Pesničkár opísal čo sa stalo, keď si začal všímať krásu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.11.2020 09:29 Zaujímavosti

Pesničkár opísal čo sa stalo, keď si začal všímať krásuRoman Buhovecký je pesničkárom, ktorý svojimi piesňami rád dvíha povedomie o kráse okolo nás.


Hudbu miluje a je pre neho jedným zo zmyslov života. Aj svoju hudbu robí aj preto, aby pomáhal skvalitňovať medziľudské vzťahy. „Zlepšiť náš svet. Aspoň o milimeter. Aby, keď budem „odchádzať“, som nemal výčitky, že som žil zbytočne. Aby som sa netrápil tým, čo som mohol spraviť, teda čo bolo v mojich silách a neurobil som to,“ prezradil.

 

 

Filmový fanatik

Milovník filmov, ktorých pozrel už neskutočné množstvo, sa snaží učiť aj z nich. A pozerať si aj snímky, ktoré nie sú veľmi známe či populárne. „Je ich veľké množstvo. Nemám obľúbený iba jeden. Za všetky môžem spomenúť: Svet podľa Prota,“ zdôraznil autor albumu Svitanie.

 

 

Príroda

Budovecký sa už roky snaží žiť tak, aby pred konzumom dostávalo u neho prednosť duchovno. Aj preto si výraznejšie všíma prírodu a dbá o jej ochranu, čo robí aj maximálnym obmedzením spotreby. „Páči sa mi, že niektoré krajiny, napr. Nórsko, pochopili, že si nemôžu vyrúbať všetky lesy. A zaviedli zákon, ktorý to zabezpečuje. Páči sa mi, že sa ľudia začínajú zaujímať o to, čo sa okolo nich deje,“ vysvetlil v dlhom rozhovore.

 

Prerod

Práve aj príroda, do ktorej rád chodí, aby v nej načerpal energiu, ho veľmi zmenila z pesimistu na optimistu. „Uvedomil som si, že každé ráno som sa nechtiac programoval na smútok. Tým, že som oplakával svoje zúfalstvo,“ vysvetlil s dôvetkom, že prijal iný program pohľadu na svet.

 

 

Bez klapiek

Začal takto vnímať veci, ktoré predtým nedokázal vidieť. „Keď som to zistil, každé ráno som si prial v zrkadle pekný deň a začal som si všímať okolo seba Krásu. Zaujímavé, že keď som zmenil postoj, zrazu som videl množstvo krásnych vecí okolo seba. Oni tam vždy boli, len ja som ich predtým nevidel,“ uzavrel milovník hudby, ktorý už má vytvorených viacero pekných piesní.

 reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Flickr/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok