Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava: Predseda vlády SR Robert Fico, predseda NR SR Pavol Paška a predseda PSK Peter Chudík počas otvorenia internistického monobloku Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov, 29. apríl 2013.
Zľava: Predseda vlády SR Robert Fico, predseda NR SR Pavol Paška a predseda PSK Peter Chudík počas otvorenia internistického monobloku Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov, 29. apríl 2013.
01.09.2013 11:10 Domov
Peter Chudík sa chystá vyhrať župné voľby aj po štvrtý raz
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.09.2013 11:10 Domov

Peter Chudík sa chystá vyhrať župné voľby aj po štvrtý razPREŠOV - Chudík očakáva špinavú kampaň. Za priority kraja považuje dobudovanie cestnej infraštruktúry, chce lobovať za rýchlostnú komunikáciu R4 a v Prešove sprejazdniť Kuzmányho ulicu.


Predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík (SMER-SD) chce obsadiť kreslo prešovského župana aj po jesenných regionálnych voľbách a zotrvať v ňom v poradí už štvrté volebné obdobie. Aj po 12. rokoch vidí v tejto funkcii veľa inšpirujúceho a má pred sebou ešte niekoľko výziev, ktoré by rád naplnil. Za svoju výhodu považuje to, že dobre pozná región, rozumie jeho ľuďom a v jeho prospech hovoria aj hospodárske výsledky. Podľa nezávislého inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy INEKO, Prešovský samosprávny kraj bol za rok 2012 najlepšie hospodáriacim krajom spomedzi všetkých ôsmich krajov na Slovensku s koeficientom 1,8 boda. Chudík pre agentúru SITA uviedol, že najlepšie hodnotenie dosiahli aj za roku 2011, čo vypovedá o hospodárnom nakladaní s peniazmi a ich účelnom využívaní pre potreby kraja. Preto jeho volebným heslom bude Zodpovednosť – Skúsenosť – Hospodárnosť.

„Keď som zistil, že sme najlepšie hospodáriacim krajom a už roky nemáme problémy s financovaním, tak som si povedal, prečo to ešte raz neskúsiť. Iba kolega Milan Belica z Nitry a ja sme vo funkcii predsedu samosprávneho kraja od začiatku. A tieto dva kraje aj najlepšie hospodária. Niečo to znamená,” povedal Chudík. 

Pre rozvoj regiónu považuje za najdôležitejšie dobudovanie cestnej infraštruktúry, pričom diaľničná sieť v rámci Prešovského kraja by mala byť hotová do konca júna 2015. Momentálne vidí ako najakútnejší problém diskusiu o trasovaní rýchlostnej komunikácie R 4 zo Svidníka do Prešova a k maďarskej hranici. „Toto je téma, do ktorej by som sa chcel zapojiť v prospech kraja. Upozorňovať na to, ako je veľmi potrebná pre región a hlavne pre mesto Prešov, lebo je súčasťou jeho veľkého obchvatu,” povedal prešovský župan. Osobne nechce presadzovať ani jednu z navrhovaných trás, nechá to na kompetentných, aby sa výstavba neodsúvala. V Prešove považuje za prioritu sprejazdnenie Kuzmányho ulice, na čo je kraj pripravený vyčleniť v budúcoročnom rozpočte potrebnú výšku financií. Dobré cesty potrebuje aj cestovný ruch. Podľa Chudíka kraj by mal pomôcť rozvoju turizmu hlavne propagáciou a reklamou všetkého, čo je v ňom zaujímavé – od Vysokých Tatier, cez Pieniny, Domašu až po Poloniny. 

Chudík opäť očakáva špinavú volebnú kampaň, ako tomu bolo pred poslednými krajskými voľbami. „Myslím si, že keď chce ísť niekto kandidovať na župana, musí byť v regióne známy, musí sa tu etablovať a fungovať celé štyri roky. Nemôže to byť človek, ktorého pred voľbami iba tak vytiahnu z klobúka,” prehlásil súčasný predseda kraja. Ak medzi kandidátmi nie sú známe osobnosti, ktoré majú aj reálnu predstavu o kompetenciách vyšších územných celkov, tak podľa neho iba nasľubujú hory – doly a všetko, čo sa doteraz dosiahlo, sa budú snažiť očierňovať. Chudík chce počas volebnej kampane prejsť osobne všetky okresy, začne pravdepodobne v Poprade a kampaň vyvrcholí v Prešove. V práci si vyberie dovolenku a bude používať požičané auto. reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok