Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. aug. 2020Ľubomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Premiér SR Peter Pellegrini a jeho srbská kolegyňa Ana Brnabić.
Premiér SR Peter Pellegrini a jeho srbská kolegyňa Ana Brnabić.
31.05.2019 13:55 Domov
Peter Pellegrini absolvoval oficiálnu návštevu Srbskej republiky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.05.2019 13:55 Domov

Peter Pellegrini absolvoval oficiálnu návštevu Srbskej republikyBRATISLAVA - V rámci zasadnutia Zmiešanej komisie pre hospodársku spoluprácu medzi Slovenskou republikou a Srbskou republikou, ktorá sa uskutočnila súbežne s oficiálnou návštevou predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v Srbskej republike v dňoch 29. - 30. mája 2019, rokovala v stredu, 29.5.2019 aj pracovná skupina: EÚ integrácia - Stratégia EÚ pre dunajský región.


Jej rokovania sa zúčastnil aj Michal Blaško, riaditeľ odboru programov nadnárodnej spolupráce Úradu vlády SR ako Národného koordinátora pre Stratégiu EÚ pre dunajský región. Za srbskú stranu rokovali: Sanda Šimić, vedúca odboru plánovania, zriadenia a dohľadu nad systémom riadenia programov cezhraničnej a nadnárodnej spolupráce a koordinácie makroregionálnych stratégií EÚ, Ministerstvo európskej integrácie Srbskej republiky, a Ivana Davidović, vedúca skupiny pre koordináciu makroregionálnych stratégií EÚ a programov nadnárodnej spolupráce, Ministerstvo európskej integrácie.

 

 

Zúčastnení diskutovali o možnostiach spolupráce a financovania projektov v rámci Stratégie EÚ pre podunajskú oblasť a Podunajského nadnárodného programu, pričom slovenská strana ako koordinátor prioritných oblastí 4 (Zriadenie a udržiavanie kvality vody) a 7 (Rozvoj znalostnej spoločnosti), prejavila záujem o pokračovanie a zintenzívnenie spolupráce so srbskou stranou pri implementácii Stratégie EÚ pre rozvojovú spoluprácu podunajskej oblasti.

 

 

Konkrétne budú krajiny kooperovať na príprave projektu trojročnej spolupráce Slovenskej republiky a Srbskej republiky, zameranej na koordináciu prioritnej oblasti 7 so zapojením ďalších relevantných partnerov. Srbská strana tiež vyjadrila spokojnosť so spoluprácou so Slovenskou republikou a potvrdila ochotu túto spoluprácu ďalej prehlbovať a rozširovať.

 

 

Premiér SR okrem toho ešte navštívil na záver svojej oficiálnej návštevy aj slovenskú komunitu v Báčskom Petrovci. Podľa jeho vyjadrení si "tamojší Slováci stále udržiavajú krásne tradície, kultúru a jazyk, čo si nesmierne vážim. 

 

"Keďže sa nám podarilo urovnať starú pohľadávku voči Srbsku, rozhodli sme sa, že celú sumu, viac ako šesť miliónov eur, použijeme na podporu Slovákov žijúcich v zhraničí."

 

Predseda vlády SR dúfa, že z týchto peňazí sa podarí postaviť v Srbsku aj Slovenký dom.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Facebook, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok