Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava nový mimoriadny a splnomocnený  veľvyslanec SR v Srbskej republike Fedor Rosocha a prezidentka SR Zuzana Čaputová po odovzdaní poverovacích listín v Prezidentskom paláci.
Zľava nový mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Srbskej republike Fedor Rosocha a prezidentka SR Zuzana Čaputová po odovzdaní poverovacích listín v Prezidentskom paláci.
20.11.2019 15:37 Domov
Piati slovenskí diplomati prijali od prezidentky SR poverovacie listiny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.11.2019 15:37 Domov

Piati slovenskí diplomati prijali od prezidentky SR poverovacie listinyBRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová odovzdala v dnešný deň novým veľvyslancom SR v Nemecku, Holandsku, Srbsku, Mexiku a Gruzínsku poverovacie listiny.


"O chvíľu sa vydáte na cestu do krajín vášho vyslania, kde budete hájiť Slovensko a jeho záujmy. Každá z týchto krajín je jedinečná a predstavuje špecifické výzvy aj príležitosti." 

 

"Či je to Nemecko a Holandsko, ktoré sú pre Slovensko nielen mimoriadne dôležití ekonomickí partneri no zároveň spojenci a veľmi vplyvní členovia Európskej únie, ktorí budú významnou mierou formovať spoločnú európsku budúcnosť alebo Srbsko a Gruzínsko, ktoré predstavujú dôležitých partnerov pre stabilitu v našom širšom susedstve a zároveň Mexiko, ktoré je významným lídrom v regióne Latinskej Ameriky," povedala v príhovore prezidentka Čaputová.

 

 

Prezidentka zároveň dodala, že úroveň a charakter vzťahov s jednotlivými krajinami môže byť rozdielna, avšak v jednom očakáva, že pôsobenie veľvyslancov bude jednotné.

 

 

Veľvyslanec Marián Jakubócy bude pôsobiť v Nemeckej spolkovej republike so sídlom v Berlíne, veľvyslanec Juraj Macháč v Holandskom kráľovstve so sídlom v Haagu. Prezidentka poverila ďalej Fedora Rosochu, ktorý bude mať pôsobnosť v Srbskej republike so sídlom v Belehrade. Veľvyslankyňa Terézia Šajgalíková bude pôsobiť v Mexiku so sídlom v Mexico City a veľvyslanec Pavel Vízdal bude zastupovať Slovensko v Gruzínsku so sídlom v Tbilisi.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok