Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
10.01.2019 11:24 Relax
Pije vaše dieťa dostatok tekutín? Pozor, slabý pitný režim spôsobuje mentálne problémy!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.01.2019 11:24 Relax

Pije vaše dieťa dostatok tekutín? Pozor, slabý pitný režim spôsobuje mentálne problémy!Pitný režim má na mentálnu výkonnosť detí mimoriadny vplyv.


Naše telo tvorí zo sedemdesiatich percent voda. Preto nie je žiadnou novinkou, že dostatočná hydratácia organizmu je nesmierne dôležitá pre naše každodenné fungovanie. Na pitie však často zabúdame, pretože necítime smäd. V tomto smere sú deti ohrozenou skupinou, dehydratáciu totiž pociťujú relatívne neskoro. A na to si treba dať pozor, nakoľko takýto stav môže mať na mentálny výkon dieťaťa veľmi negatívny dopad.

 

 

Podľa štúdie, ktorú realizovali v Francúzsku, má dehydrované dieťa oveľa slabšiu schopnosť pamätať si nové informácie a tiež si ich vybavovať. Okrem toho má problémy so sústredením, nedokáže sa koncentrovať. Experiment dokázal, že stačilo podať deťom pred testom 300 ml vody a ich výsledky boli oprosti ostatným respondentom výrazne lepšie.

 

Okrem dosahovania lepšieho mentálneho výkonu sa ukázalo, že dostatočný príjem vody má vplyv aj na náladu a pocity. Už 45 minút po vypití 400 ml vody mali deti oveľa väčší pocit šťastia. Rovnako aj ich vizuálna pozornosť dosahovala vyššiu úroveň.

 

 

 

Odborníci upozorňujú, že obzvlášť veľký pozor by si mali na pitný režim svojho potomka dávať rodičia s deťmi trpiacimi syndrómom ADHD, teda poruchami pozornosti. Tie totiž trpia dehydratáciou najčastejšie a pritom sa potvrdilo, že dostatok tekutín mimoriadne zlepšuje ich pozornosť a utlmuje negatívne prejavy správania.

 

Lekári teda odporúčajú, aby ste u svojho dieťaťa už od útleho detstva vybudovali návyk na pravidelné pitie vody, a to najmä pred tým, než majú podať určitý psychický výkon.reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok