Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2020Ľuboš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Martin Kohút
Martin Kohút
17.09.2018 18:32 Šport
Pilotný projekt hokejového regióna sa začína v Trenčíne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.09.2018 18:32 Šport

Pilotný projekt hokejového regióna sa začína v TrenčíneTRENČÍN - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút spoločne s predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslavom Baškom a primátorom mesta Trenčín Richardom Rybníčkom predstavili v pondelok vzorovú komunitu – Hokejový región Trenčín.


 Tá je súčasťou "Misie – slovenský hokej", akéhosi reštartu slovenského hokeja.

Región Trenčín bude vzorový pre ďalšie regióny na Slovensku. Prostredníctvom pilotných projektov v jednotlivých mestách TSK a v celom samosprávnom kraji chcú všetci pracovať, aby deťom vrátili pohybovú kultúru a radosť z pohybu nielen na ľadovej ploche. "Slovenský zväz ľadového hokeja sa snaží o reštart slovenského hokeja. Našou ambíciou je vrátiť mládež na ihriská, pričom chceme, aby sme mládež vychovávali nielen pre šport, ale aby títo mladí športovci boli pripravení aj do bežného života," uviedol Kohút na pondelkovej tlačovej konferencii v Trenčíne. "Snažíme sa zmeniť celý športovo-vzdelávací systém tak, aby na jeho konci bol športovec 21. storočia. V rámci toho sme na prahu vybudovania prvej hokejovej akadémie, ktorá vznikne transformáciou Športového gymnázia v Trenčíne. Pri tomto projekte šla politika bokom, riešime veci, ktoré sú pre ľudí," zdôraznil šéf SZĽH.

Súčasťou Vzorového regiónu – Trenčín budú tri základné piliere, rozvojové projekty. Prvým je Hokejová akadémia v Trenčíne, ktorú SZĽH rozbieha spoločne s Trenčianskym samosprávnym krajom. "Naša župa je v Trenčíne zriaďovateľom štyroch stredných škôl s takmer dvetisíc žiakmi, ktoré tvoria stredoškolský kampus s internátom pre zhruba sedemsto študentov. Práve v tomto kampuse chceme zriadiť regionálnu hokejovú akadémiu," povedal predseda TSK Jaroslav Baška. "Pevne verím, že do budúceho školského roka už ukončíme prípravné práce a do regionálnej hokejovej akadémie nastúpi prvý ročník študentov," dodal Baška

Druhým pilierom, rozvojovým projektom je Centrum športovania pri základných školách. Zahŕňa Školský korčuliarsky program, počas ktorého deti pri základnej škole dostanú od vyškolených ambasádorov hodiny korčuľovania na ľadovej ploche. Zároveň Ambasádori športových aktivít budú zostavovať ďalší popoludňajší športový program pre deti. "Tento projekt považujem za veľkú výzvu. Dostať deti od počítačov a mobilov späť von na ihriská, po čom všetci voláme, je naozaj veľmi ťažké. Preto, keď ma oslovili ľudia zo SZĽH, tak som si povedal, že je to projekt, ktorý má zmysel a do ktorého je potrebné sa pustiť," citoval web SZĽH primátora mesta Trenčín Richarda Rybníčka. Tento projekt budú zabezpečovať všetky mestá v regióne, v ktorých je zimný štadión. Korčuľovanie už prebieha v Partizánskom, Považskej Bystrici, Novom Meste nad Váhom a postupne sa pridajú aj Púchov, Prievidza, Bánovce nad Bebravou a Dubnica nad Váhom.

Tretím pilierom sú vzdelávacie programy, ktoré slovenským trénerom a hokejovým odborníkom pomôžu zorientovať sa v aktuálnych trendoch a stať sa špičkovými odborníkmi v práci s deťmi a mládežou. Spoločným cieľom je, aby každé dieťa malo šancu stať sa raz významnou osobnosťou a byť uznávaným odborníkom alebo majstrom sveta. Výsledkom majú byť mladí ľudia – vzdelaní športovci 21. storočia, ale aj ľudské osobnosti pripravené do života dospelého človeka.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok