Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
10. aug. 2022Vavrinec
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Mimoriadna správa
Mimoriadna správa
29.07.2021 11:44 Domov
Plénum Ústavného súdu upravilo svoje utorkové uznesenie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.07.2021 11:44 Domov

Plénum Ústavného súdu upravilo svoje utorkové uznesenieKOŠICE - Plénum Ústavného súdu SR na dnešnom neverejnom zasadnutí upravilo svoje utorkové uznesenie. A to tak, že pozastavuje účinnosť paragrafu 9 iba v odseku 1 vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky uverejnenej 16. júla, a nie celý paragraf 9, ako o tom ÚS SR informoval v utorok 27. júla.


V ostatných častiach zostáva výrok uznesenia ÚS SR nezmenený. Informoval o tom Tomáš Senaj z kancelárie ÚS SR.

 

Súviasiaci článok: Ústavný súd pozastavil časť vyhlášky upravujúcej režim na hraniciach. Aké zmeny nastanú?


Ústavný súd SR v utorok na neverejnom zasadnutí pozastavil účinnosť paragrafu 9 vyhlášky ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie SR. Vyhlášku uverejnili 16. júla. Paragraf dáva možnosť ľudom len s jednou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 absolvovať test v prvý deň izolácie a v prípade jeho negativity ju ukončiť. Súd prijal návrh 30 poslancov Národnej rady SR, ktorí sa naň obrátili v súvislosti s vyhláškou ÚVZ SR. Zároveň však nevyhovel návrhu na pozastavenie účinnosti vo zvyšku vyhlášky.
 

Prečítajte si: Súčasná vyhláška hygienikov ostáva napriek rozhodnutiu súdu zatiaľ v platnostireklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky KP

Foto:  NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok