Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. apr. 2021Vojtech
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.01.2019 16:58 Kultúra
Ples v opere pokračuje v ambícii pomáhať deťom so zdravotným znevýhodnením
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.01.2019 16:58 Kultúra

Ples v opere pokračuje v ambícii pomáhať deťom so zdravotným znevýhodnenímBRATISLAVA - Ples v opere každoročne otvára slovenskú plesovú sezónu, 19. ročník tohto dobročinného podujatia sa uskutoční už 12. januára v historickej budove Slovenského národného divadla. Privíta opäť významných hostí nielen z oblasti kultúry a spoločenského života, ale aj športu, vedy, medicíny či hospodárstva.


Svojou účasťou opäť podporia dobročinný zámer tohto významného charitatívneho podujatia, ktorým je aj v tomto roku inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením, a pomôžu tak rozšíriť program Škola inkluzionistov na ďalšie školy v rámci Slovenska. Informovala PR manažérka plesu Šema Satkeová.

 

Dobročinný Ples v opere už desať rokov pomáha riešiť zásadné celospoločenské problémy. Vďaka štedrosti hostí sa za toto obdobie podarilo vyzbierať takmer 2 milióny eur, ktoré v plnej výške putovali na podporu projektov podieľajúcich sa na riešení zásadných nedostatkov.

 

"Každoročne privítame na Plese v opere 300 párov významných hostí a vďaka nim sa nám podarilo v minulom roku podporiť inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením rekordnou sumou vyše štvrť milióna eur. Mnohí hostia totiž prispievajú niekoľkonásobne vyššou sumou, ako je stanovený základný príspevok na dobročinný zámer Plesu v opere," upresňuje Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.

 

Pomoc hostí tak za uplynulých 10 rokov umožnila vznik a prevádzku troch centier včasnej intervencie a zakúpenie prístrojov i vybavenia pre Detské kardiocentrum. Pomohla šiestim perinatologickým centrám, štyrom detským klinikám anestéziológie a intenzívnej medicíny. Umožnila tiež prispieť na kultúrne podujatia pre zdravotne hendikepovaných spoluobčanov a ľudí zo sociálne slabších pomerov.

 

 

V tomto roku mohol vďaka výťažku z 18. ročníka dobročinného Plesu v opere vzniknúť program Škola inkluzionistov, ktorý významne prispieva k lepším a širším možnostiam vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením na Slovensku.

 

„Som veľmi vďačná organizátorom, že podporia inkluzívne vzdelávanie. Sama to vnímam na sebe, ale aj na školských besedách, že ľudia so zdravotným hendikepom majú naozaj problémy na školách alebo sa do nich často ani nedostanú," uviedla úspešná slovenská paralympionička Veronika Vadovičová.

 

"Práve podujatie, akým je Ples v opere, a medializácia s ním spojená má veľký celospoločenský význam. Som rád, že médiá sa nevenujú len téme plesu, ale aj inkluzívnemu vzdelávaniu, čo môže veľmi pomôcť tomu, aby verejnosť túto tému vnímala inak, začala si uvedomovať jej dôležitosť a predovšetkým fakt, že je potrebné inklúziu na školách podporovať," doplnil Ondrej Gallo, správca Nadácie pre deti Slovenka.reklama


Zdroj: TASR, netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok