Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
04.10.2012 09:06 Zaujímavosti
Po sťahovaní operačných sál v Rooseveltovej nemocnici opäť operujú
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.10.2012 09:06 Zaujímavosti

Po sťahovaní operačných sál v Rooseveltovej nemocnici opäť operujú
V Banskobystrickej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta sa po minulotýždňovom sťahovaní operačných sál do zrekonštruovaných priestorov opäť operuje. TASR informovala Ružena Maťašeje z referátu internej a externej komunikácie nemocnice.

Po presťahovaní vybavenia sál, zabezpečení sterility a bezpečnosti práce v nových priestoroch boli v spolupráci s dodávateľom stavby a vzduchotechniky oživené systémy ako klimatizácia, medicinálne plyny, osvetlenie, elektronické nastavenia dverí a podobne. Ku koncu týždňa si lekári a personál vyskúšali cvične prevádzku nových sál bez pacienta.

"Sťahovanie prebehlo bez problémov a v plánovanom termíne, od prvého októbra sme začali s plnou operačnou prevádzkou. Na sálach bude prevádzka pre druhú etapu rekonštrukcie na dve zmeny. Prvých pacientov odoperovali na vynovených sálach traumatológovia, chirurgovia a neurochirurgovia," priblížila Maťašeje.

Rekonštrukcia sa začala v nemocnici v októbri 2011 a plánovaný termín ukončenia október 2013. V prvej etape projektu prešla kompletnou rekonštrukciou časť operačného traktu, v ktorej sa nachádza osem operačných sál a k nim prislúchajúce priestory pre sterilizáciu, sklady a personál. Taktiež sa vybudovala prvá časť urgentného príjmu. V druhej etape prejde renováciou ďalších osem operačných sál a ostatné priestory urgentného príjmu a centrálnej sterilizácie.

Projekt Komplexná rekonštrukcia operačných sál, urgentného príjmu a centrálnej sterilizácie Rooseveltovej nemocnice je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Schválilo ho Ministerstvo zdravotníctva SR ako riadiaci orgán v rámci Operačného programu Zdravotníctvo v roku 2010. Doteraz boli preinvestované finančné prostriedky vo výške 12,2 milióna eur. Celkové náklady na rekonštrukciu dosiahnu sumu 26,5 milióna eur.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  g class="caption" src="images/stories/2012/121004/bb.jpg" border="0" align="left" />

V Banskobystrickej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta sa po minulotýždňovom sťahovaní operačných sál doNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok