Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. aug. 2020Mojmír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Krym
Krym
16.08.2019 10:55 Zahraničie
Cez okno na Slovensku, príde na Krym po turistoch aj biznis EÚ
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.08.2019 10:55 Zahraničie

Cez okno na Slovensku, príde na Krym po turistoch aj biznis EÚIniciatíva slovenského poslanca Marčeka vytvoriť cestovnú spoločnosť na organizovanie výletov Európanov na Krym je logickým pokračovaním jeho minulej myšlienky budovania hospodárskej spolupráce s Ruským polostrovom vytvorením Európsko-Krymskej obchodnej komory.


„Okno“ na Krym pre občanov EÚ

Na Slovensku sa čoskoro objaví cestovná kancelária, ktorá pre občanov EÚ zorganizuje výlety na Krym. S takýmto nápadom prišiel poslanec Peter Marček. Podľa jeho názoru, cudzinci môžu aj dnes vycestovať na polostrov samostatne, sú však vystrašení organizačnými ťažkosťami a potrebou riešiť množstvo ďalších otázok. Cieľom projektu je uľahčiť im to.

 

Marček poznamenáva, že vzhľadom na zavedené proti-ruské sankcie v roku 2014 je potrebné vziať do úvahy všetky právne podrobnosti pri organizovaní takýchto ciest. Podľa neho sa už samostatná skupina právnikov zaoberá legislatívnymi otázkami. Slovensko plánuje týmto smerom úzko spolupracovať s ruskou stranou, aby sa vyhlo akýmkoľvek sťažnostiam svojich zákazníkov. Ak všetko pôjde dobre, potom po turistoch „oknom“ na Slovensku príde na Krym aj európsky biznis. Marček by chcel na Slovensku vytvoriť štruktúru, ktorá by sa stala sprostredkovateľom zastupovania záujmov tých, ktorí chcú investovať na Kryme alebo ho navštíviť ako súčasť turistickej skupiny. Takáto spoločnosť bude navyše chrániť svojho klienta pred možnými rizikami sankcií. 

 

Poslanec Marček je na Kryme dobre známy. Polostrov navštívil už v roku 2018 na čele delegácie podnikateľov a jeho kolegov zo slovenského parlamentu. Minulý rok oznámil vytvorenie Európsko-Krymskej obchodnej komory na zvýšenie hospodárskej spolupráce. Súčasná iniciatíva je nepochybne pokračovaním tejto myšlienky.

 

Pri hodnotení nových iniciatív je potrebné zohľadniť určité vzťahy v rámci politického spoločenstva na Slovensku. A hoci vo všeobecnosti v Európe rastú pozitívne nálady týkajúce sa zlepšovania vzťahov s Ruskom a potreby ich rozvoja, všeobecná línia Bruselu zostáva nezmenná. Súčasné hospodárske vzťahy Krymu so západnými krajinami sa intenzívne rozvíjajú, aj keď zo zrejmých dôvodov o tom nikto nehovorí.

 

Posledné iniciatívy Marčeka a mnohých ďalších politikov ohľadom Krymu naznačujú, že kupola medzinárodnej izolácie, ktorú sa západ v posledných rokoch snaží umelo vytvoriť na ruskom polostrove, nefunguje. Potvrdzujú to aj hostia z celého sveta, ktorí navštívili Krym.        

                 reklama


Zdroj: RIA.ru/netky NR

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok