Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. máj. 2022Gertrúda
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Počas medzinárodnej policajnej akcie identifikovali 442 možných obetí obchodovania s ľuďmi
Počas medzinárodnej policajnej akcie identifikovali 442 možných obetí obchodovania s ľuďmi
19.06.2021 14:40 Domov
Počas medzinárodnej policajnej akcie identifikovali 442 možných obetí obchodovania s ľuďmi
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.06.2021 14:40 Domov

Počas medzinárodnej policajnej akcie identifikovali 442 možných obetí obchodovania s ľuďmiBRATISLAVA - V dňoch od 31.mája do 6. júna 2021 sa Slovenská republika zapojila do celoeurópskych spoločných akčných dníJoint action days „ JAD“ zameraných na obchodovanie s ľuďmi na účely pracovného vykorisťovania.


JAD boli súčasne vykonávané pod záštitou EUROPOLU vo všetkých členských štátoch EÚ a dvoch štátoch mimo Európskej únie, a to vo Švajčiarsku a Veľkej Británii.

 

 

"Výsledkom spoločného úsilia všetkých zúčastnených krajín a ich právo presadzujúcich zložiek je identifikácia 442 možných obetí obchodovania s ľuďmi ako aj začatie vyšetrovania v 130 nových prípadov pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi," napísala polícia na sociánej sieti.

 

Mohlo by vás zaujímať: Pár zo Zlatých Moraviec nútil mladú ženu k poskytovaniu sexuálnych služieb. Hrozí im až 12 rokov za mrežami!

 

V Slovenskej republike sa počas akcie vykonávali kontroly na celom jeho území pričom príslušníci Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia policajného zboru spolu s inšpektormi práce skontrolovali 31 podnikateľských subjektov a to na miestach kde je predpoklad, že by sa mohli nachádzať potenciálne obete pracovného vykorisťovania. Počas kontrol bolo skontrolovaných spolu 452 osôb, z toho 187 cudzincov pochádzajúcich z rôznych krajín, (najmä z Ukrajiny, Srbska a Vietnamu). Spolu bolo zistených 26 nelegálne zamestnávaných osôb.

 

 

Prečítajte si: Pri policajnej akcii "Medveď" skončilo v putách osem osôb, podľa vyšetrovateľa nelegálne zamestnali stovky cudzincov

 

V rámci JAD príslušníci národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP PZ pomohli rozložiť medzinárodnú organizovanú skupinu, ktorá pašovala nelegálnych migrantov (vietnamských štátnych príslušníkov) do Európy kde boli následne mnohí z nich pracovne vykorisťovaní. "Išlo o koordinovaný zásah policajných zložiek na Slovensku ako aj v zahraničí pričom v SR sa vykonali tri domové prehliadky a v Bratislave zadržali 50-ročnú ženu, ktorá je považovaná za hlavnou organizátorku v Slovenskej republike," informovala polícia.

 

Podobný článok: VIDEO: Polícia SR podnikla úspešnú akciu proti nelegálnej migrácii, ženu vraciame naspäť do Nemecka!

 

Zadržanú ženu si po procesných úkonoch prevzali prezidiálni pátrači, s cieľom zabezpečiť jej prítomnosti na ďalších úkonoch v Nemecku a naďalej sa bude pokračovať v spolupráci pri ďalších úkonoch vo vyšetrovaní.


Vykonané JAD opätovne potvrdili, že obete obchodovania s ľuďmi sa nachádzajú na celom území EU a aj na miestach kde to nemusíme predpokladať. "V prípade, že disponujete informácia o možnej obeti obchodovania s ľuďmi môžete kontaktovať bezplatnú národnú linku pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi 0800 800 818," žiada polícia.
[
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ FB Polícia Slovenskej republiky

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok