Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. jan. 2021Gejza
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Od septembra bol dokonca zaznamenaný pokles.
Od septembra bol dokonca zaznamenaný pokles.
22.11.2020 09:45 Domov
Počet ľudí žiadajúcich o sociálne dávky sa počas pandémie nezvýšil
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.11.2020 09:45 Domov

Počet ľudí žiadajúcich o sociálne dávky sa počas pandémie nezvýšilBRATISLAVA - Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku sa po septembrovom poklese mierne znížil aj v októbri. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 61,7-tisíca osôb. Oproti septembru ide o pokles o 942 ľudí.


Medziročne sa však počet poberateľov týchto dávok zvýšil o 936 ľudí. Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v minulom mesiaci celkovo odkázaných 136,3-tisíca osôb, čo je 2,50 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. 

 

 

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti septembru klesol o 0,03 %, medziročne išlo o pokles rovnako o 0,03 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

 

Ťažké prípady 
Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5-tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,76 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

 

 

V okrese Rimavská Sobota bolo 9,5-tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,29 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v októbri 9,40 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3-tisíc sociálne odkázaným osobám.

 

Bratislava a Senec 
Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,13 % po 0,24 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 91 osôb v okrese Bratislava I po 276 ľudí v okrese Bratislava II. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,18 % obyvateľov, teda 163 osôb.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Facebook, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok